Windows 11 Sorunları Düzeltildi mi?

Daha çok hata değil optimizasyon ile ilgili sıkıntıları var örneğin hala bilgisayarı ilk açtığımızda bilgisayarın ses açıp kapatma Wi-Fi gibi özelliklerinin olduğu yeri açınca takılma oluyor.
Hocam, bu Windows 10'da da, Windows 7'de de var 😃 Explorer.exe geç kendine geliyor diye, Windows 11 ile alakası yok. Ki zaten Windows 11; Windows 10 mimarili.

Üstelik bu sorun da Windows 11'de düzeltildi optimizasyon ile.

Bende neden olmuyor acaba?
Ya CPU'su ile alakalı arkadaşın (Bkz: Explorer.exe en ez öncelikte çalışır), ya da sistem ile.

Hocam, bu Windows 10'da da, Windows 7'de de var 😃 Explorer.exe geç kendine geliyor diye, Windows 11 ile alakası yok. Ki zaten Windows 11; Windows 10 mimarili.

Ben Windows 10'da hiçbir takılma yaşamıyordum Windows 10'da işlemci kullanımım yükseldiği için Windows 10 kullanmıyorum benim sistemim Windows 11'e göre optimize edilmiş olmalı.

Üstelik bu sorun da Windows 11'de düzeltildi optimizasyon ile.

Ya CPU'su ile alakalı arkadaşın (Bkz: Explorer.exe en ez öncelikte çalışır), ya da sistem ile.

Sistem RTX3050 R5 5600H arkadaşım sistemde sıkıntı yok.

Windows 11'e daha once davraniliyor ve Windows 10 destegi bitmese bile en guncel, gelistirilen Windows. Guncellemeler, guvenlik aciklari vs.

Windows 10'un güvenlik açıkları daha az. Windows 11 sadece TPM ve Secure Boot ayarını göz önünde bulundurduğu için güvenli sanılıyor. Ayrıca güncellemeler geç gelse ne olur gelmese ne olur. En fazla 4 gün. Ayrıca bizim işimize yarayacak güncellemeler de değil. Arama butonu simgesi büyüse ne olur büyümese ne olur. Ne derseniz deyin hala Windows 11 geçilecek halde değil.

Windows 10'un güvenlik açıkları daha az. Windows 11 sadece TPM ve Secure Boot ayarını göz önünde bulundurduğu için güvenli sanılıyor. Ayrıca güncellemeler geç gelse ne olur gelmese ne olur? En fazla 4 gün. Ayrıca bizim işimize yarayacak güncellemeler de değil. Arama butonu simgesi büyüse ne olur büyümese ne olur? Ne derseniz deyin hala Windows 11 geçilecek halde değil.

Guncel donanim ile guncel isletim sistemi kullanilmasi daha iyi olur. Yeni nesil Intel islemciler W11 kullaninca daha performansli, kararli calisiyor. Bu yuzden kullanıyorum ben. Windows 11 ile problem yasamadigimdan devam ediyorum kullanmaya. Windows 10 gecmeyi denedim ve gectim ama gectikten sonra her Alt Tab attigimda Hz degeri dusuyordu, W11 geri gectim duzeldi.

Windows 10'un güvenlik açıkları daha az. Windows 11 sadece TPM ve Secure Boot ayarını göz önünde bulundurduğu için güvenli sanılıyor. Ayrıca güncellemeler geç gelse ne olur gelmese ne olur. En fazla 4 gün. Ayrıca bizim işimize yarayacak güncellemeler de değil. Arama butonu simgesi büyüse ne olur büyümese ne olur. Ne derseniz deyin hala Windows 11 geçilecek halde değil.
Hocam Windows 11 zaten Windows 10 mimarili, yani bir sorun olsaydı Windows 10 güvenliğinin mantığına dönerlerdi.

Ben Windows 10'da hiçbir takılma yaşamıyordum Windows 10'da işlemci kullanımım yükseldiği için Windows 10 kullanmıyorum benim sistemim Windows 11'e göre optimize edilmiş olmalı.

Sistem RTX3050 R5 5600H arkadaşım sistemde sıkıntı yok.
Sisteminizde sıkıntı var demedim zaten 😃

1. Windows 10'da takılma yaşıyorsunuz demedim zaten. Explorer.exe geç çalışıyor ki bu her sistemde var, inkar etmeniz saçma. Çünkü uygulamalar açılıyor explorer.exe tam olarak yüklenmeden önce.

2. Sisteminiz Windows 11'e göre optimize edildiyse niye böyle bir sorun olsun?

Ya yalan söylüyorsunuz ya da güncelleme almadınız daha.

Guncel donanim ile guncel isletim sistemi kullanilmasi daha iyi olur. Yeni nesil Intel islemciler W11 kullaninca daha performansli, kararli calisiyor. Bu yuzden kullanıyorum ben. Windows 11 ile problem yasamadigimdan devam ediyorum kullanmaya. Windows 10 gecmeyi denedim ve gectim ama gectikten sonra her Alt Tab attigimda Hz degeri dusuyordu, W11 geri gectim duzeldi.

Optimizasyon olarak Windows 10 koyar.

Hocam Alt + Tab zaten 1 saniye sürmeyen iş. Niye bu kadar takılıyorsunuz ki küçük şeylere?

Hocam alt + Tab zaten 1 saniye sürmeyen iş. Niye bu kadar takılıyorsunuz ki küçük şeylere?

Hocam, duzelmiyor oyundan cikmadigim surece. Alt Tab atiyorum, geri geliyorum oyuna Hz degeri dusuyor, oyle kalıyor.

Optimizasyon olarak Windows 10 koyar.
Hocam, az önce dediniz zaten Windows 11 benim sistemime optimize edilmiş diye ki sizin sisteminiz Windows 10 için de 11 için de yeterli. Fanatiklik yapmayın, üstelik testler de beni destekliyor.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Yazdığınız mesajlara göre Windows 11 geçiyorum genellikle oyun için kullanıyorum PC'yi.
Üstteki videolara bakabilirsiniz. Özellikle Türkçe konuşan adam (İsmini bilmiyorum) daha detaya girmiş.

Yeni konular

Geri
Yukarı