Windows 11 TPM ve Secure Boot gereksinimi kalksa geçer misiniz?

Evet. Şu an memnunum. Şu an kullandığım sürümde Windows'u etkinleştirme sıkıntısı varmış ancak ben CMD üzerinden 3-4 dk içinde onu da hallettim ve sonsuza kadar sıkılmadan kullanabilirim :)

NTLite nedir hocam?

ISO'nun içindeki dosyaları düzenleyebilirsiniz. Ama yanlışımda olabilir hiç kullanmadım.

ISO'nun içindeki dosyaları düzenleyebilirsiniz. Ama yanlışımda olabilir hiç kullanmadım.

1656187594745.png

Bence o söylediğiniz uygulamaya gerek yok. Hiçbir şey yok çünkü bilgisayarda :D

1656187594745.png

Bence o söylediğiniz uygulamaya gerek yok. Hiçbir şey yok çünkü bilgisayarda :D

Neyse hocam. Kendinize iyi bakın. İyi geceler diliyorum. Ben biraz oyun oynayayım. Allah rahatlık versin.

Vallaha bir kaç aydır kullanmaktayım CPU vb. kullanımlar windows11 beraberinde daha rahata kavuştu gibime geldi :) Düzeltilmesi gereken bir çok şey var örn: Tarayıcıdan sürükle bırak yapılmıyor, Sağ click özellikleri felan bu tarz bir çok gözden geçmesi gereken şeyler var fakat zamanla düzelir ümidi ile kullanmaya devam Not: Kullandığım sürümü w11 Enterprise

TPM 2.0, Secure Boot ve 8.nesil Intel işlemci gereksinimi ısrarı böyle devam edemez. En fazla 2025'e kadar böyle olabilir bundan sonra Windows 10'un desteği kesileceği için (LSTC sürümleri hariç) sadece üst donanıma sahip cihazlar güncelleme alabilir, diğer milyonlarca bilgisayar boşta olacak ve yeni OS'lara yönelebilirler. Evet, gereksinimler güvenlik için gerekli olabilirler ama zorunlu yapılacak özellikler değiller hele ki 8.nesil Intel işlemci gereksinimi çok gereksiz ve garip. Bu forumu da 5 ya da 6. nesil işlemciye ya da daha düşük bir işlemciye sahip bilgisayara Windows 11 kurup gayet iyi performans alan kullanıcıları gördüm. 8.nesil Intel işlemci gereksinimi Microsoft'u bile zorladı. 22H2 ile yenilenen görev yöneticisini tanıtan bir yönetici 7.nesil bir Intel işlemci kullandı ve bu işlemci Windows 11'i desteklemiyor. Microsoft gerçekten Windows 11'in Windows 10'dan daha parlak olmasını istiyorsa Windows 11 'in sistem gereksinimlerini gözden geçirmesi iyi olabilir.

TPM 2.0, Secure Boot ve 8.nesil Intel işlemci gereksinimi ısrarı böyle devam edemez. En fazla 2025'e kadar böyle olabilir bundan sonra Windows 10'un desteği kesileceği için (lstc sürümleri hariç) sadece üst donanıma sahip cihazlar güncelleme alabilir, diğer milyonlarca bilgisayar boşta olacak ve yeni OS'lara yönelebilirler. Evet, gereksinimler güvenlik için gerekli olabilirler ama zorunlu yapılacak özellikler değiller hele ki 8.nesil Intel işlemci gereksinimi çok gereksiz ve garip. Bu forumu da 5 ya da 6. nesil işlemciye ya da daha düşük bir işlemciye sahip bilgisayara Windows 11 kurup gayet iyi performans alan kullanıcıları gördüm. 8.nesil Intel işlemci gereksinimi Microsoft'u bile zorladı. 22H2 ile yenilenen Görev Yöneticisi'ni tanıtan bir yönetici 7.nesil bir Intel işlemci kullandı ve bu işlemci Windows 11'i desteklemiyor. Microsoft gerçekten Windows 11'in Windows 10'dan daha parlak olmasını istiyorsa Windows 11'in sistem gereksinimlerini gözden geçirmesi iyi olabilir.

Mesela ben hocam 2014 model bilgisayarda güzel performans alıyorum ancak Valorant oynayamam ancak Valorant oynamıyorum zaten.

Hocam aynı sistem üzerine kurulu ancak NT 6.4 ancak NT 10.0 22621.160 yazıyor bende mesela 22H2'de.

Windows 10'da ise NT 10.0. 19044. 1806 yazıyor.

Hatta 21H2 sürümünün başlarında Windows boot Manager'da Windows 10 olarak yazıyordu. Bilenler bilir @yusuf6554 @456593.

@GokhanYigitGya

@AJFA öyle degil mi sayın moderatör?

Evet gerçekten de Windows 10 yazıyordu ilk Windows 11 21H2 betalarında ve ilk Windows 11 21H2 stabil sürümlerinde. Hem NT tabanı aynı hem de NT sürümü aynı olunca böyle şeyler karşınıza çıkabiliyor.😊👍
Windows 11 için zamanında Dev Channel kanalına katılıp Windows 11 21H2 stabil olarak çıktıktan sonra Stabil sürümlerle ve Windows 11 21H2 ile devam eden tayfadanım ben.😂😂👌👍
Çünkü aktif olarak kullandığım bütün bilgisayarlarımı 2017 ve sonrasında topladığım veya aldığım için hepsi Windows 11 destekliyor.😂😂😂😁😊😉

Hocam nasıl Insider'e giriyorsunuz benim desteklenmiyor ve hata alıyorum.
Kırmızı ve sarı bir şekilde hata alıyorsanız yöntemler mevcut.

Geri
Yukarı