Windows 11 Valorant'ta sorun çıkartır mı?

burakyldzz27

Femtopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
CPU: Ryzen 5 5600
GPU: Gigabyte Eagle RTX 3070 OC
RAM: Team T-Force Vulcan TUF Gaming Alliance 16GB (2x8GB) DDR4 3200MHz CL16
SSD: AGI NVMe M.2 SSD 1TB M.2 3470/3130 MB/s
Anakart: Gigabyte B550M-DS3H(Rev 1.5)
PSU: FSP HYPER 80+ PRO H3-700
Ekran kartı
Gigabyte Eagle RTX 3070
Anakart
Gigabyte B550M DS3H(Rev 1.5)
İşlemci
Ryzen 5 5600
Halihazırda Windows 10 kullanmaktayım. Bilgisayarı ilk topladığım zaman Windows 11 kurmuştum ve Valorant açılmayınca Windows 10'a geri dönmüştüm. Anakartım Gigabyte B550M DS3H ve daha önce hiç CSM kapatmayı denemedim korkumdan. Tekrar sorun yaşar mıyım? Bilenler varsa yardımcı olabilir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
TPM2.0 mevzusu çok bozuyor işi bende aynı şekilde oynayamadım ve Windows 10'a geri döndüm anakartınızda TPM2.0 varsa sorun yaşamazsınız lâkin sanırsam sizin anakartınızda bu çip yok kendini de bu çipin kontrolünü sağliyabilirsiniz. Ki ben önermem hocam Windows 11 kendimde geçip kullandım kötü bir işletim sistemi.

TPM2.0 mevzusu çok bozuyor işi bende aynı şekilde oynayamadım ve Windows 10'a geri döndüm anakartınızda TPM2.0 varsa sorun yaşamazsınız lâkin sanırsam sizin anakartınızda bu çip yok kendini de bu çipin kontrolünü sağliyabilirsiniz. Ki ben önermem hocam Windows 11 kendimde geçip kullandım kötü bir işletim sistemi.
Kontrol ettim şimdi TPM 2.0 var galiba ama CSM kapatmak sorun yaratmaz mı?

Bir bilgim yok maalesef lâkin büyük ihtimal sorun olur o sebebten hiç geçmeyin zaten Windows 11 10'dan daha kötü bir işletim sistemi FPS kaybı yaşatıyor hala bazı oyunlarda.

Bir bilgim yok maalesef lâkin büyük ihtimal sorun olur o sebebten hiç geçmeyin zaten Windows 11 10'dan daha kötü bir işletim sistemi FPS kaybı yaşatıyor hala bazı oyunlarda.
Tamam çok teşekkür ederim.

Hala daha düzgün bir senkronize olamamış işletim sistemi. Oyunlarda FPS düşüşleri performans gerilemeleri bizzat kullandım ve Windows 10 farkı epey fazla en azından şu an için bu söylenebilir

He gine içiniz rahat etsin TPM 2.0 çipinizin olup olmadını çalıştırı açıp tpm.msc yazıp öğrenebilirsiniz.

Hala daha düzgün bir senkronize olamamış işletim sistemi. Oyunlarda FPS düşüşleri performans gerilemeleri bizzat kullandım ve Windows 10 farkı epey fazla en azından şu an için bu söylenebilir.

Kessinlikle benim sistemde ekstra ısınıyordu ve FPS kaybı yaşıyordum pek çok oyunda.

Hala daha düzgün bir senkronize olamamış işletim sistemi. Oyunlarda FPS düşüşleri performans gerilemeleri bizzat kullandım ve Windows 10 farkı epey fazla en azından şu an için bu söylenebilir
Aslında benim sorunum bilgisayarımın eskisi kadar hızlı hissettirmemesi o yüzden geçiş yapmak istemiştim. Ama vazgeçtim.

Hmm RAM'leriniz kötüyse RAM alarak veya PCI-e 4.0 desteği varsa anakartın hızlı bir M.2 SS alarak sorunuzu büyük ihtimal çözebilirsiniz. Windows 11'e geçerseniz sisteminiz şuankinden daha da yavaş olacaktır çünkü bende öyle oldu yukarıdaki arkadaşdada öyle olmuş demek ki hala sıkıntılı düzeltmemişler pek çok şeyi kısacası Windows 11'e vazgeçmekten vazgeçerek iyi yapmışsınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı