Windows 11 vs Windows 8.1

Windows 11 kötü, kollayın PC'yi. Benden demesi. Yüzde yüz uyumlu sistemim de bile yüzde yüz kasıyor. Anakartıma bile Windows 11 uyumlu güncelleme çıkmasına rağmen kasıyor.

Yalanım yok. Kendi deneyimlerim. Gereksizce yoğun olarak CPU kullanımı mevcuttur. Bunun yanında lanet Disk kullanımları falan filan. Ayrıca bayağı depolama alanı tüketiyor.

Geçtiğinize pişman oldunuz sanırım. Ben demiştim, Windows 10 kadar güzel değil ve görev çubuğu benlik değil. Windows 10'a geçmeyi düşünebilirsiniz ya da konu açın size sürücüyü atsınlar öyle kullanın. Windows 8.1 keşke Windows 10 gibi gerekli sürücülerin çoğunu yükleyebilse.

Yarın Ethernet'i bağlayıp hemen Windows 10 iso yükleyeceğim sorun çözelmez ise, şu an yeni bir konu açtım onaylanmasını bekliyorum.

Chrome bile indirdim ama şu driverleri bulamadı.

Windows 11 kötü, kollayın PC'yi. Benden demesi. Yüzde yüz uyumlu sistemim de bile yüzde yüz kasıyor. Anakartıma bile Windows 11 uyumlu güncelleme çıkmasına rağmen kasıyor.

Yalanım yok. Kendi deneyimlerim. Gereksizce yoğun olarak CPU kullanımı mevcuttur. Bunun yanında lanet Disk kullanımları falan filan. Ayrıca bayağı depolama alanı tüketiyor.

Ben de niye olmadı bu acaba? Hmm

Bazı insanlar kötü olsa bile iyi görür. İçine Polyana girmiş. Ondan.

RTX 3060 ekran kartım, Intel 11400F işlemcim, ASUS B560M anakartım, 16 GB da RAM'im var. Ancak senin dediğin gibi sorun ile karşılaşmadım. Aksine HDD okuma hızı gözle görülür bir oranda az da olsa arttığını gördüm. Söylediğin yüzde yüz uyumlu sistemini yazabilir misin?

RTX 3060 ekran kartım, Intel 11400F işlemcim, ASUS B560M anakartım, 16 GB da RAM'im var. Ancak senin dediğin gibi sorun ile karşılaşmadım. Aksine HDD okuma hızı gözle görülür bir oranda az da olsa arttığını gördüm. Söylediğin yüzde yüz uyumlu sistemini yazabilir misin?
Bi' zahmet karşılaşma :D. PRO sistem var sende. Benim tüm parçalar uyumlu lakin CPU, Disk, Ram kullanım oranları aşırı yüksek. Kasıyor Windows 11.

Bi' zahmet karşılaşma :D. Pro sistem var sende.

Hocam alakası yok. W11 zaten iyi sistemler için tasarlanmış bir şey. Düşük sistemin uyumlu diye geçersen kusura bakma hak ediyorsun CPU kullanımının yoğun olmasını ve bazı diğer şeyleri 😀

TMP 2.0: E abi biz kalkalım o zaman 😀
Pentium E5200 ile 1 aydır kullanıyorum. Ezbere konuşmana gerek yok, Microsoft bile resmi bypass yöntemlerini paylaştı. Daha fazla yazma da konuyu kirletme istersen. Konu dışına çok çıkmak istemiyorum.

Geri
Yukarı