Windows 11 - Windows Vista kadar kötü mü?

Bende betasından beri kullanıyorum güncel donanımlı bilgisayarlarda herhangi bir sorun yaşatmıyor.

Vista kadar problem yaratmadı kesinlikle. Windows Vista çıktığında çoğu donanımın Vista için uygun sürücüsü yoktu. Ancak sürücüleri Windows 10'da çalışan hemen hemen her cihaz Windows 11'de de stabil şekilde çalışıyor.

Windows 10 kadar stabil ve hızlı olduğu söylenemez. Ayrıca tasarımı da pek iyi değil.

Eski Microsoft çalışanları 11'i yavaş diye eleştirmiş çıktığından beri iyi şeyler duymuyorum.

Hocam bende ilk yüklediğimde çok memnundum fakat bu aralar çok ağır çalışıyor disk kullanımı PC'yi ilk açtığımda 100 oluyor ve neredeyse ilk 5 dk hiçbir işlem yapamayacak halde oluyor.

10 kullanım oranları fazla olursa destek uzar mı merak etmiyor da değilim 11 in kitleside durumu tetikleyebilir eğer işletim sistemi yerine oturmazsa
Zaten destek bittikten sonra 50 60 dolar bandına bir fiyatla güncelleme almaya devam edilebilecek. Paralı desteği uzatabilirler ama ücretsiz desteği uzatmazlar bence. Kapitalizm!

Başlat menüsü araması hakkında yavaş olduğunu söylemişti, evet öyle, çünkü JavaScript kullanıyor.

Bunu dışında gayet stabil.

Çok fazla WebView tabanlı bileşeni olduğu için RAM canavarı bir de kendisi.

Geri
Yukarı