Windows 11 yarın çıkıyor

Umarım Microsoft şaka yaptık filen der ve TPM zorunluluğunu kaldırır.
Yoksa yeni Vista geliyor.

Vallahi benim PC'de TPM 2.0 işlemci desteği vs. var. Kimse tutamaz beni.🥳🥳🥳🥳🥳🥳
Ücretli mi olacak ücretsiz mi?
Windows 10, 8.1, 7 sahiplerine ücretsiz
7 ve 8.1 kullanıcılarının dolaylı yoldan yani Windows 10'a geçip oradan 11'e geçmeleri gerekiyor.
Windows 8.1'e geçmeden Windows 10'u ve Windows 10'u yükleyemediğin için Windows 11'i yükleyemezsiniz.

Son düzenleme:
Yılbaşına kadar geçilmemesi tarafındayım birden performans kaybı yaşatıyordu GTA 5 de bana yaklaşık 2 haftadan beri kullanıyorum fakat hala geçilmemesinden yanayım.

Windows 10 Pro'dan Windows 11'e geçmek mantıklı mı 12 GB RAM var. Windows 11'e geçince dosyalar silinirmi.

O sistemden değil oyunda kaynaklı aslında. Warzone kaç saat oynadım hep çöküyor. Bir de 3-4 farklı PC'de oynadım. Yapımcılar bug düzelteceğine saçma sapan 30 GB güncelleme yayınlıyorlar.😄

Windows 10 da sıkıntı yoktu geçer geçmez test ettim ciddi anlamda uyumsuzluk var ama düzeltilir diye düşünüyorum.

Neyse ki benim PC destekliyor.
Ancak şunu belirteyim, Microsoft Windows 11'in Windows Vista 2.0 olmasını istemiyor ise TPM gibi işlemci gereksinimi gibi saçma sapan sistem gereksinimlerine bir son verecektir. Aksi taktirde Windows 11'in kullanım oranı %15-20 civarlarından Windows 10'un ise %80 civarlarında olacaktır. Böyle bir şeyin olmasını Microsoft'un istemediğini hepimiz biliyoruz.

Neyse ki benim PC destekliyor.
Ancak şunu belirteyim, Microsoft Windows 11'in Windows Vista 2.0 olmasını istemiyor ise TPM gibi işlemci gereksinimi gibi saçma sapan sistem gereksinimlerine bir son verecektir. Aksi taktirde Windows 11'in kullanım oranı %15-20 civarlarından Windows 10'un ise %80 civarlarında olacaktır. Böyle bir şeyin olmasını Microsoft'un istemediğini hepimiz biliyoruz.

TPM desteğini hemen kesemezler çünkü Windows 11 tam olarak bitmiş sayılmaz önce düzeltip sonra desteği ona göre verecekler bazı oyunlarda iyi çalışmıyor 11 şu an.

Geri
Yukarı