Windows 11 yavaş çalışıyor

Fallegan

Hectopat
Daha fazla  
2 aydır kullanıyorum beta programındaydım. Windows 11'e format ile geçtim tamamen sıfırdan. Bazen klasörler yavaş yükleniyor. Tıkır tıkır işlemiyor yani. Sistemimin yeterli olduğunu düşünüyorum Windows 11'in hızlı çalışması için. Ayarlarda sekmeler arasında geçerken hızlı gelmiyor. Sanki takılıyor gibi. SSD kullanıyorum ve sağlık testi de yapmıştım 3 4 gün önce bozuk sektör vesaire yok. Sistem Ryzen 5 3550H işlemci, 8 GB RAM, GTX1650 4 GB ekran kartı. Sürücülerim güncel. Windows'um son sürüm.

Son düzenleyen: Moderatör:
Windows 11 kullanmak çok sağlıklı gelmiyor bana henüz. R5 1600 (W11 desteği yok), 16 GB RAM ve GTX 1060 ile kasıyordu. Sizin işlemcinizin W11 desteği olmasına rağmen kasması ilginç.
Kasma da diyemiyorum haksızlık olmasın ama. Yağ gibi akmıyor işletim sistemi. Umarım patchlerle düzelir.

2 aydır kullanıyorum beta programındaydım. Windows 11'e format ile geçtim tamamen sıfırdan. Bazen klasörler yavaş yükleniyor. Tıkır tıkır işlemiyor yani. Sistemimin yeterli olduğunu düşünüyorum Windows 11'in hızlı çalışması için. Ayarlarda sekmeler arasında geçerken hızlı gelmiyor. Sanki takılıyor gibi. SSD kullanıyorum ve sağlık testi de yapmıştım 3 4 gün önce bozuk sektör vesaire yok. Sistem Ryzen 5 3550H işlemci, 8 GB RAM, GTX1650 4 GB ekran kartı. Sürücülerim güncel. Windows'um son sürüm.

Ryzen'ler problemli çünkü bu ay gelecek güncelleme ile sorunlar düzelecekti bende de çok ciddi performans düşüşleri var oyunlar falan Ryzen sistem benimki de.

Bende aynı laptopun RX560X modelli ekran kartlı olanını kullanıyorum ve Windows 11 sizde sorun var galiba bende maşallah takır takır çalışıyor hatta memnunum. Bu arada sizin işlemci sıcaklıklarınız nasıl?

Normal. Bug'lı bir sistem.

R5 2600 ile kullanıyorum her an bir sıkıntı yaşamadım. Fakat Ryzen işlemcilerde vesaire performans kaybı var diyorlar. Yakında düzeltecek Patch'leri yayınlayacaklardır.

Yeni güncelleme ile göreceğiz fakat ben düzeleceğini zannetmiyorum. Explorer yani klasörler çok hantal çalışıyor ve animasyonları da çok değişik geldi bana, yavaş gibi. Ama onun dışında uygulamalarda v.s Windows 10 deneyimim ile aralarında bir fark görmedim.

Bende aynı laptopun RX560X modelli ekran kartlı olanını kullanıyorum ve Windows 11 sizde sorun var galiba bende maşallah takır takır çalışıyor hatta memnunum. Bu arada sizin işlemci sıcaklıklarınız nasıl?
Doğrudur. Ortalama 40-45 arası sıcaklıklarda orta yükte. Hafif yükte de 40 civarı. Oyunlarda 80 lere çıkıyor.
Yeni güncelleme ile göreceğiz fakat ben düzeleceğini zannetmiyorum. Explorer yani klasörler çok hantal çalışıyor ve animasyonları da çok değişik geldi bana, yavaş gibi. Ama onun dışında uygulamalarda v.s Windows 10 deneyimim ile aralarında bir fark görmedim.
Bende de böyle.
Normal. Bug'lı bir sistem.

Bende attığınız videodaki kadar değil. Sekmeler kayıyor hareket ettirirken. Fakat açarken ve klasör içinde gezerken biraz yavaşlık var.

Geri
Yukarı