Windows 11'de görev yöneticisini açmanın 5 farklı yolu

Ekran görüntüsü 2021-12-12 145937.png

Windows 11'de Görev yöneticisini açmanın 5 yolu

Windows 11'de bir çoğumuzun bildiği üzere Windows 7, 8.1 ve 10'daki gibi görev çubuğuna sağ tıklayarak görev yöneticisini açamıyoruz. Sağ tıkladığımızda sadece "görev çubuğu ayarları" adlı seçenek çıkıyor. Şimdi bilmeyenler olabilir ve bilenlerin de belki bilmediği alternatif yollar vardır diye Windows 11'de görev yöneticisini açmanın 5 alternatif yolunu göstereceğim.

1: Başlat tuşuna sağ tıklayarak açın.​

Başlat simgesine sağ tıklayıp görselde de belirttiğim gibi "Görev yöneticisi" seçeneğine tıklarsanız görev yöneticisini açabilirsiniz.
Ekran görüntüsü 2021-12-12 150601.png

2: Çalıştır ile açın.​

Başlat tuşu (Windows tuşu) + R tuşuna basarak çalıştırı açıp ardından çalıştıra taskmgr yazıp Enter tuşuna basarak görev yöneticisini açabilirsiniz.
Ekran görüntüsü 2021-12-12 150851.png

3: Klavye kısayolları ile açın.​

Klavyenizden CTRL + Shift + ESC tuşlarına aynanda basarak görev yöneticisini açabilirsiniz.

4: Görev çubuğuna veya başlat menüsüne sabitleyin.​

Görev yöneticisini görev çubuğuna veya başlat menüsüne sabitleyebilirsiniz. Bu şekilde hızlıca erişebilirsiniz.
Ekran görüntüsü 2021-12-12 151241.png

5: CTRL+Alt+Delete ile açılan menüden açın.​

Bu menünün adını tam bilmiyorum. Fakat bu menüden de açılabilir. CTRL + Alt + Delete tuşlarına aynı anda basın, çıkan ekrandaki seçenekler arasından görev yöneticisi seçeneğine tıklayarak görev yöneticisini açabilirsiniz.

Makalem bu kadardı. Bilmeyen kişiler olabilir diye yazdım. Lütfen "Bunları bilmeyen mi var ya, çok boş olmuş" gibi yorumlar yapmayınız. Herkes her şeyi bilmek zorunda değildir.

Son düzenleyen: Moderatör:
Evet. Fakat biraz kullanışsız olduğu için elemiştim onu. Aslında sondaki yerine onu koymayı da düşünmüştüm.

Ya da masaüstüne kısayol ekleyebilirsiniz;

1639312399511.png

Geri
Yukarı