Çözüldü Windows 11'den 10'a nasıl geçilir?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Darqx

Hectopat
Makaleler
3
Bir hata yaptım ve W11'e geçtim, bin pişman oldum. En kolay bir şekilde nasıl Windows 10'a geri geçebilirim?

Çözüm
Hangi yöntem daha kolaydır? Bir hata yapmak istemiyorum, şu anki verilerim, fotoğraflarım vs. hangi yöntemde silinmez? Hangisinde her şey olduğu gibi geri yüklenir?

Ayarlar > Windows Update > gelişmiş seçenekler > kurtarma > geri dön. bu buton yoksa yapacağınız işlem Windows 10 ISO'sundan geri dönüş yapmaktır. Geri dön butonu var ise hiçbir şey kaybetmeden oradan dönüş yapabilirsin.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Hangi yöntem daha kolaydır? Bir hata yapmak istemiyorum, şu anki verilerim, fotoğraflarım vs. hangi yöntemde silinmez? Hangisinde her şey olduğu gibi geri yüklenir?

Ayarlar > Windows Update > gelişmiş seçenekler > kurtarma > geri dön. bu buton yoksa yapacağınız işlem Windows 10 ISO'sundan geri dönüş yapmaktır. Geri dön butonu var ise hiçbir şey kaybetmeden oradan dönüş yapabilirsin.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
@Niqht_D USB disk ile uğraşmaya gerek yok Windows 11 geri dön butonu yok çözümü burada geri dön butonu yok ise nasıl geri dönebileceğinizi anlattım (ISO ile temiz kurulum yapmanız lazım USB disk vb. kullanma olaylarına girmemek için bunu yazma gereği duydum)
Geri dön butonu var, yani sanırım bu olması lazım.

Screenshot_1.png

ISO ile geçersen istersen temiz kurulum yap istersen sadece Windows 10 kur, Kurtarma yaparsan hiç bir şey yapmadan geri Windows 10 dönersin fakat bazı programlar çalışmayabilir yada bozulabilir. Tekrar yüklemen gerekir.

Not: Bu işlemler sırasında Elektrik giderse bir takım sorunlar çıkabilir.

ISO ile geçersen istersen temiz kurulum yap istersen sadece Windows 10 kur, Kurtarma yaparsan hiç bir şey yapmadan geri Windows 10 dönersin fakat bazı programlar çalışmayabilir yada bozulabilir. Tekrar yüklemen gerekir.
Ne yalan söyleyeyim İSO falan pek anlamam, üstünüzde attığım şekilde kolaysa öyle yapacağım. Herhangi bir verim silinir mi geri dönme yöntemi ile? Şu anki fotoğraflarım, bulut depolamalarım vs.?

Geri dön butonu var, yani sanırım bu olması lazım.

Eki Görüntüle 1203254
Evet, 10 gün geçmeden oradaki butondan geri dönüş yapabilirsin 10 gün geçerse maalesef geri dönüşü temiz kurulum ile yapman gerekecek
Ne yalan söyleyeyim İSO falan pek anlamam, üstünüzde attığım şekilde kolaysa öyle yapacağım. Herhangi bir verim silinir mi geri dönme yöntemi ile? Şu anki fotoğraflarım, bulut depolamalarım vs.?
Geri Dön butonu ile yaptığında hiçbir verin kaybolmaz merak etme

Kurtarma yaparsan hiç bir verin gitmez sadece bir kaç programda sıkıntı çıkar onlarıda silip bir daha yüklersin çözülür.

Video:

Sistem ayarları > Windows Update > gelişmiş seçenekler > kurtarma > geri dön.

Adımları ile geçebilirsiniz 10 gün dolmamışsa. Dolmuşsa sıfır format atacaksınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı