Windows 11'den Windows 10'a geçilir mi?

Daha fazla  
Merhaba. HP Victus 16 laptopum var, 8 GB RAM var. Windows 11 hazır olarak geldi. Boşta %45'lik bir RAM kullanımı söz konusu. Sizce Windows 10 geçmeliyim... %10 boşta RAM kullanımı var diyorlar. Sizce performans artışı... Beğenmezsen lisanslı Windows 11'e dönebilir miyim? Düşüncülerinizi yazar mısınız?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba. HP Victus 16 laptopum var, 8 GB RAM var. Windows 11 hazır olarak geldi. Boşta %45'lik bir RAM kullanımı söz konusu. Sizce Windows 10 geçmeliyim... %10 boşta RAM kullanımı var diyorlar. Sizce performans artışı... Beğenmezsen lisanslı Windows 11'e dönebilir miyim? Düşüncülerinizi yazar mısınız?

Aynı PC'nin 16 GB RAM olanı kullanıyorum
Windows 11 aşığıyım fakat uymayan programlar var. Windows 10'a geri döndüm fakat Windows 10 şarj çok hızlı bitiyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
8 GB Windows 11 gibi ağır bir işletim sistemine az gibi, Windows10a geçmeniz büyük bir performans kaybı ya da zararına uğratmaz lakin daha efektif ve az kullanır Windows 10 RAM'lerinizi, Valorant gibi RAM'leri çok kullanan oyunlar oynuyorsanız Win10a geçebilirsiniz.

Son düzenleme:
Performans artışı sağlamaz %45 maalesef Windows gibi bloatware dolu bir işletim sistemi için artık normal.
Bende 16 GB RAM var ve bende de boşta %45 civarı kullanılıyor.
32 GB RAM yükseltmesi yapacağım günlük kullanımda Linux kullanan biriyim ama çoğu program ve oyunlar Windows'taki kadar sorunsuz çalışmıyor o nedenle bir programla veya oyunla uğraşıcağım zaman Windows kullanıyorum o zamanda 16 GB RAM yetersiz kalıyor.

Hocam ben de aynı laptopu kullanıyorum ve Windows 11'den hiç memnun değilim. Görev çubuğu sürekli sağa sola doğru hareket edip kafayı yiyor. Oyunlarda çökme problemi yaşıyorum. Bende Windows 10'a geçmeyi düşünüyorum ama siteden driverlara baktığımda sadece W11 driverları var. Sıkıntı yaşar mıyım acaba?

Geri
Yukarı