Çözüldü Windows 11'e geçince 10400F işlemci boşta 50 derecede çalışıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Wnairz

Hectopat
Makaleler
1
Merhaba. RX 560 4 GB i5 10400F 16 GB RAM bilgisayarıma dün Windows 11 kurdum. Denetim Masası, Görev Yöneticisi ve dosya yöneticisi gibi yerlerde kasıyor. Daha doğrusu yavaş açılıyor, akmıyor. Şu anda baktım işlemcimin sıcaklığı (stok fan) 40-50 arası boşta olmasına rağmen. Şu anda performans ihtiyacım yok o yüzden Windows 11 kurdum sizce 10'a geri dönmeli miyim? İşlemcinin boşta bu sıcaklığı göstermesi sorun teşkil eder mi?

Çözüm
Şu anda Chrome, Discord ve Spotify açık ve 48-50 derecede.
Windows 11'e direkt yükselttikten sonra sorun devam edince Windows 10'a geri geçtim fakat sorun devam etti. En son zaten uzun süredir format atmadığım için sıfırdan temiz kurulum ile Windows 11 yükledim tek çözüm bu oldu. Kurulumdan sonra işlemci 32 dereceydi.
Windows 10'a geri dönüş yaptım fakat hala 35-45-50 sürekli değişiyor.

Görev yöneticisinde anormal bir kullanım değeri yoksa sıcaklıklar çok yüksek sayılmaz. Bende kule tipi soğutucu olduğu için sıcaklık değerleri çok düşük. Sizde stok soğutucu varsa ve uzun bir süre termal macun değiştirmediyseniz bundan kaynaklanabilir. Ama dediğim gibi sıkıntı yaratacak sıcaklıklar değil kesinlikle. Yük altında eğer çok ısınıyorsa termal macun değiştirmeyi bir deneyin bakalım.

Görev yöneticisinde anormal bir kullanım değeri yoksa sıcaklıklar çok yüksek sayılmaz. Bende kule tipi soğutucu olduğu için sıcaklık değerleri çok düşük. Sizde stok soğutucu varsa ve uzun bir süre termal macun değiştirmediyseniz bundan kaynaklanabilir. Ama dediğim gibi sıkıntı yaratacak sıcaklıklar değil kesinlikle. Yük altında eğer çok ısınıyorsa termal macun değiştirmeyi bir deneyin bakalım.
İşlemciyi alalı çok süre olmadı bu windows 11 e yükselttikten sonra bu durum oldu. Düşürdüm fakat hala aynı.

Şu anda Chrome, Discord ve Spotify açık ve 48-50 derecede.
Windows 11'e direkt yükselttikten sonra sorun devam edince Windows 10'a geri geçtim fakat sorun devam etti. En son zaten uzun süredir format atmadığım için sıfırdan temiz kurulum ile Windows 11 yükledim tek çözüm bu oldu. Kurulumdan sonra işlemci 32 dereceydi.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı