Windows 11'e geçmek şart mıdır?

Merhaba Windows güncelleme bildirimi geldi. Windows 11 için bilgisayarınız hazır falan diyordu ama yüklemeli miyim bilmiyorum. İlk çıktığında denemiştim Windows 10'da PES 17 oynarken Windows 11'de çok kasmıştı. 10 FPS'te oynanıyordu. Windows 11'e geçmeli miyim?

Eki Görüntüle 1199188
Ben Celeron'lu Yoga 300 bilgisayarımda tam 1 ay Windows 11 kullandım ama son hafta işletim sistemi zıvanadan çıktı boşta %100'leri bulan CPU kullanımı -özellikle antimalware service executable sistemin anasını ağlatıyordu-, %80'lerden aşağı inmeyen bellek kullanımını görünce geri Windows 8.1'e dönüş yaptım dünya varmış dedim. İyi bir sistem varsa kesinlikle geçilmeli Windows 10'dan daha hızlı geldi bana.
1635274719564.png
1635274757966.png

Ben Celeron'lu yoga 300 bilgisayarımda tam 1 ay Windows 11 kullandım ama son hafta işletim sistemi zıvanadan çıktı boşta %100'leri bulan CPU kullanımı -özellikle antimalware service executable sistemin anasını ağlatıyordu-, %80'lerden aşağı inmeyen bellek kullanımını görünce geri Windows 8.1'e dönüş yaptım dünya varmış dedim. İyi bir sistem varsa kesinlikle geçilmeli Windows 10'dan daha hızlı geldi bana.
Eki Görüntüle 1199209 Eki Görüntüle 1199210

Hocam o sistemle bir zahmet kullanmayın.

Hocam o sistemle bir zahmet kullanmayın.
1635275160560.png

İlk 3 hafta gayet güzel sonuçlar aldım. Zaten ikinci laptop olarak kullanıyorum. Ocak 2021'de Thinkbook G2 15'i aldığımdan beri 11 defa format attım buna hepsi de can sıkıntısından. O yüzden yarın Windows 12 çıksa onu da kurarım :D.

Windows şimdilik Microsoft tarafından yayınlanmış en hatasız ve oyun için en iyi performans veren Windows sürümüdür. Windows 11'e geçmek şart değil kesinlikle!
Yanlışlıklan 10'u unutmuşum kusura bakmayın :)

Merhaba Windows güncelleme bildirimi geldi. Windows 11 için bilgisayarınız hazır falan diyordu ama yüklemeli miyim bilmiyorum. İlk çıktığında denemiştim Windows 10'da PES 17 oynarken Windows 11'de çok kasmıştı. 10 FPS'te oynanıyordu. Windows 11'e geçmeli miyim?

Eki Görüntüle 1199188

Bende Windows 11'e geçtim bence çok güzel ikonlar animasyonlar geçiş efektleri aşırı güzel olmuş Windows 10 da böyle bir akıcılık ve kullanım deneyimi yaşamadım.
Tek sıkıntı Premiere'den edit yaparken görüntülerde yırtılma ve bozulma oluyor Windows 10 da hiç böyle bir şey görmemiştim şu an Premiere de edit yapamıyorum.

Microsoft web sayfasında yayınlanan regedit ayarı ile sadece işlemci i7 7700 HQ engelini atlayarak
lisanslı Windows 10 dan windows 11 geçtik diyelim.
Windows 11 etkinleştirmesi yapabiliyor muyum?
Güncellemeleri alacak mıyım ?
Geri windows 10'a dönüş yapabiliyor muyum ?
Bilginiz var mı?

Son düzenleme:
Microsoft web sayfasında yayınlanan regedit ayarı ile sadece işlemci i7 7700 HQ engelini atlayarak
lisanslı Windows 10 dan windows 11 geçtik diyelim.
Windows 11 etkinleştirmesi yapabiliyor muyum?
Güncellemeleri alacak mıyım ?
Geri windows 10'a dönüş yapabiliyor muyum ?
Bilginiz var mı?
Evet, belirsiz, evet.

Geri
Yukarı