Windows 11'e güncellemeyle geçtim, gayet başarılı

Windows 11'e güncellemeyle geçtim gayet başarılı tereddüt etmiştim ilk başta ama beklediğimin üst seviyesi çıktı tavsiye ederim. Ama sistemi iyi olan kursun.

Oyun performansında değişiklik var mı? Kaynak kullanımı Windows 10'a göre aynı mı? Ben son sürümü oyunlarda sıkıntı yarattığı için geçmiyordum ama sistem kaynaklarını boştaykende fazla kullanıyorsa laptop için fan sesi demek bu.

Bence de öyle ama Windows 11'in estetikliği beni bayağı etkiledi. Geri dönesim de gelmiyor açıkçası:)Sıkıntı yaşarsam tabii ki dönerim.

O estetik kısımlar kapatılabiliyor mu? Çünkü bazıları sistem kaynaklarını kullanıyordur muhtemelen.

Son gelen güncelleme ile performans sorunları çözüldü. Artık geçebilirsiniz hocam. Tabii isterseniz.

Hangi güncelleme 22H2'den sonra geldi mi? Yani 22H2'nin düzeltmesi?

Oyun performansında değişiklik var mı? Kaynak kullanımı Windows 10'a göre aynı mı? Ben son sürümü oyunlarda sıkıntı yarattığı için geçmiyordum ama sistem kaynaklarını boştaykende fazla kullanıyorsa laptop için fan sesi demek bu.

O estetik kısımlar kapatılabiliyor mu? Çünkü bazıları sistem kaynaklarını kullanıyordur muhtemelen.

Hangi güncelleme 22H2'den sonra geldi mi? Yani 22H2'nin düzeltmesi?

Hocam dediğimi geriye alıyorum son güncelleme de berbat. Windows 10 candır kalın gelmeyin.

@Leon Dayı Windows 10'a nasıl dönüyorduk?

4 kez yükseltme, 8 kez temiz kurulum yaptım. Windows 11'e geçtiğimden beri ayda 2 format farz oldu. Windows 1Ü yolu gözüktü.

Aslında sürekli format atmak yerine 128 GB SSD alıp Windows 11'i onun içinde denemek daha mantıklı ana SSD de Windows 10 test SSD de Windows 11 olacak böylece sürekli format atmaktan kurtulursunuz.

Hocam dediğimi geriye alıyorum son güncelleme de berbat. Windows 10 candır kalın gelmeyin.

@Leon Dayı Windows 10'a nasıl dönüyorduk?

Ayarlar > Güncelleştirme ve Güvenlik > Kurtarma > Windows'un önceki sürümüne geri dönün. Bu seçenek bulunmuyor ise Microsoft sitesinden ISO'yu indirerek USB'den kurulum yapacaksınız.

Aslında sürekli format atmak yerine 128 GB SSD alıp Windows 11'i onun içinde denemek daha mantıklı ana SSD de Windows 10 test SSD de Windows 11 olacak böylece sürekli format atmaktan kurtulursunuz.
128 GB SSD ana diskim. 480 GB HDD(yeni nesil) var. Windows 11 sıktı vallaha sıktı. Her düzeldi dediklerinde tekrar kurdum ama bir güncelleme ile bilgisayarın hayatı kayıyor.

Ayarlar > Güncelleştirme ve Güvenlik > Kurtarma > Windows'un önceki sürümüne geri dönün. Bu seçenek bulunmuyor ise Microsoft sitesinden ISO'yu indirerek USB'den kurulum yapacaksınız.
Hocam o kadar format attım o seçenek Allah'ına kavuştu ya :D. Yine format USB'sine kaldık. Windows 10 22H2 resmi olarak çıktı değil mi? Direkt 22h2 kuracağım.

Geri
Yukarı