Windows 11'i 496 MB RAM ile çalıştırmak

asd674

Kilopat
Makaleler
2
Yer
Elbistan
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Excalibur g770 İ7 9750H GTX 1050 16 gb ram 500 gb 970 evo plus 1tb toshiba hdwl110
Meslek
Öğrenci
Arkadaşlar VMware'e kurduğum Windows 11'i 496 MB RAM ile çalıştırabildim. Daha aşağı inmeyi denediğimde açılışta Recovery hatası veriyor.
Akıcı olduğu söylenemez ama çalıştırabildim. Üstelik sanal makineyi de HDD'ye kurdum.

496 mb.JPG

Windows biraz farklı bir sistem. Ne kadar bellek verirsen yaklaşık olarak onun yarısını kullanıyor. Aslında bu sistemin mimarisinden kaynaklanıyor.

Diyelim ki 4 GB belleğiniz var, bunun yaklaşık olarak 2 GB kadarı sisteme diğer kalanı ise user-mode applicationların çalışması için ayrılıyor. Olay zaten burada bitiyor.

RAM kullanımının normal şartlarda da yüksek olması çok problem değil zira ihtiyaç halinde zaten uygulamalara öncelik veriyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Aman Tanrım...
Bu imkansız gibi bir şey. Ben 2GB RAM'a Windows 10 kurmuştum, kurmaz olaydım. Siz nasıl kurdunuz anlamıyorum. 😮😮😨

Aman Tanrım...
Bu imkansız gibi bir şey. Ben 2 GB RAM'a Windows 10 kurmuştum, kurmaz olaydım. Siz nasıl kurdunuz anlamıyorum. 😮😮😨

Bu sanal makine, sistem 0 MB verse bile sanal makine kullandığının bir o kadarı kadar da o sisteme veriyor. Yani biz ne kadar düşük verirsek verelim, sistem kullanması gereken en düşük miktarı program adı altında kullanıyor.

Bu sanal makine, sistem 0 MB verse bile sanal makine kullandığının bir o kadarı kadar da o sisteme veriyor. Yani biz ne kadar düşük verirsek verelim, sistem kullanması gereken en düşük miktarı program adı altında kullanıyor.

Yok hocam daha düşürdüğün zaman açılmıyor tam sınır bu. VMware'de dediğiniz olay olmuyor.

Aman Tanrım...
Bu imkansız gibi bir şey. Ben 2GB RAM'a Windows 10 kurmuştum, kurmaz olaydım. Siz nasıl kurdunuz anlamıyorum. 😮😮😨
Ben şuan 2 GB RAM ile Windows 11 Insider kullanıyorum?
2 GB RAM Bir Bilgisayar ne 11 kaldırır ne 10 doğru ama eğer kurduktan sonra optimize ederseniz olay bitiyor, bilgisayar çok hızlanıyor. Ben şuan gayet akıcı bir şekilde Windows 11'i kullanabiliyorum.

Ekran görüntüsü 2022-11-08 142538.png

Son düzenleme:

Geri
Yukarı