Windows 11'i Eski nesil İ7-2600 sisteme başarı ile kurdum

Evet bundan önceki konuda 2. sistemime kurulur mu? diyerekten bir konu açtım. Evet başarılı bir şekilde kurmayı başardım.

Eğer sizde eski bir sisteme kurulum yapmak istiyorsanız şu konuya bakın.

Windows 11 kurulan sistem:

• i7-2600 3.8GHZ Turbo Boost
  • Esonic FHL H61
  • 4+2 6 GB RAM 1333 MHZ CL9
  • 240 GB Patriot Burst SSD
  • 200 GB Samsung 7200 RPM HDD
  • Corsair CV 550W+80 Bronze
Açılış hızında 1-2 saniye arası daha hızlı bir sonuç elde ettim diyebilirim.

Sistemden görüntüler:

IMG_0749.JPG
IMG_0751.JPG

Anakartımdan dolayı kullandığım SSD SATA 2 hızında olmasına rağmen hız konusunda ufakta olsa farkı hissetmek oldukça hoşuma gitti doğrusu. Esas merakım bu sisteme ekran kartı aldığımda ve Windows 11'in nihai versiyonu çıktığında performans olarak nasıl bir sonuç vereceği. Zaten bununla ilgili bir makale yazmayı düşünüyorum. RAM kullanımı ise boşta 2.4-3.0 GB arası seyrediyordu. Toplam 6GB ram olamsına rağmen sıkıntı yaşatmadı bana.

Dipnot: SSD olmayan bir sisteme lütfen Windows 10 veya Windows 11 kurulumu yapmayın. Çünkü bu iki işletim sistemi de aşırı fazlaca Depolama hızı yiyor. HDD'li sistemlere genellikle SSD alınmasını ya da alınamıyorsa Windows 8.1 öneririz.

Son düzenleme:
@Strider0628
Elinde sağlık öncelikle ama son dediğin kısma katılmıyorum.
Şu an 2 GB RAM ve HDD ile Windows 10 20H2 kullanıyorum. Evet hep bu ön yargı var, SSD yoksa Windows 10 kurmayın diye. 8.1'e göre gerek tepkilere daha hızlı cevap vermesi gerek daha stabil olması gibi konularda kesinlikle daha iyi.
Oyun performansı olarak (oyun oynayan birisi değilim) 8.1'de kasan oyunları şu an akıcı bir şekilde oynatabiliyor.
Bende bu konu hakkında bir şey yazayım o zaman.

@Strider0628
Elinde sağlık öncelikle ama son dediğin kısma katılmıyorum.
Şu an 2 GB RAM ve HDD ile Windows 10 20H2 kullanıyorum. Evet hep bu ön yargı var, SSD yoksa Windows 10 kurmayın diye. 8.1'e göre gerek tepkilere daha hızlı cevap vermesi gerek daha stabil olması gibi konularda kesinlikle daha iyi.
Oyun performansı olarak (oyun oynayan birisi değilim) 8.1'de kasan oyunları şu an akıcı bir şekilde oynatabiliyor.
Bende bu konu hakkında bir şey yazayım o zaman.
Bu sistemde HDD yokken çok acılar çekmiştim. Bu yüzden ona karşılık söyledim.
Bu sistemde HDD yokken çok acılar çekmiştim. Bu yüzden ona karşılık söyledim.
Bu arada SSD olacaktı o, neden HDD yazmışım ki. :D

Son düzenleme:

Geri
Yukarı