Windows 11'in oyunlar üzerindeki etkisi ne olur?

Serush

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Ryzen 5 7600X, MSI PRO B650-P WIFI, * Sapphire Pulse ITX Radeon RX 570 8GB * Kingston DDR5 32GB(2x16GB) 5600MHz CL36 Fury Beast, Sharkoon SS-COOLZERO-750 750W, Arctic LIQUID FREEZER II 240, DeepCool CC560
Oyunlarda herhangi bir şey değişir mi? Akıcılığında vesaire? Optimizasyon yapılmıştır illa ki diye düşünüyorum.

Windows 11 kullanıyorum. LoL indirdim ama daha test etmedim. Oynayasım gelmedi. Yarın büyük ihtimal oynarım ve buraya geri gelip Windows 10 ile herhangi bir performans farkı var mı yazarım? Mide alırım Zed'i şaak şaak.

Oyunlarda herhangi bir şey değişir mi? Akıcılığında vesaire? Optimizasyon yapılmıştır illa ki diye düşünüyorum.
W7'den 8'e geçince ciddi bir değişim olmamıştı, 8'den 10'a geçişte bazı oyunlarda ciddi bir değişim olsada, genel anlamda ufak performans artışları dışında bir şey görmedik. Çok uzun bir süre insanlar W7'yi oyunlar için kullanmaya devam ettiler. W11'de de durumun bu olacağını düşünüyorum.

W7'den 8'e geçince ciddi bir değişim olmamıştı, 8'den 10'a geçişte bazı oyunlarda ciddi bir değişim olsada, genel anlamda ufak performans artışları dışında bir şey görmedik. Çok uzun bir süre insanlar W7'yi oyunlar için kullanmaya devam ettiler. W11'de de durumun bu olacağını düşünüyorum.
Benim kullandığımda Windows 10'dan dahada hızlı yağ gibi akıyordu, bu durumun olacağını sanmam.

Windows 10'dan daha da hızlı yağ gibi akıyordu

3600X sisteme W11 kurdum, oyunlar oynadım. Anthem, Black Desert Online, Valorant, Warframe, Monster Hunter: World, Doom Eternal ve birkaç tane daha oyunu denedim. Genel itibarıyla FPS değerlerim Windows 10 ile aynı. Valorant'ta ufak bir miktarda daha yüksek FPS alıyordum. Kalanlarında neredeyse birebir aynı. Belki 3 aşağı, 5 yukarı FPS alıyordum o kadar.

Fakat ne zaman herhangi bir oyunda Discord üzerinden yayın açsam, ya da LightShot ile ekran görüntüsü almaya çalışsam, oyunlar sadece kapandı. Crash vermediler, hata kodları yoktu. Sadece kapandılar. Bu tabii ki benim yaşadığım bir durum ve sızdırılmış bir sürümde bu tarz hatalar yaşanması kabul edilebilir.
Oyunlar haricinde Windows 10'dan daha akıcı çalıştığını söyleyebilirim, çok tatmin edici tepki süreleri var.

Son düzenleyen: Moderatör:
İmzamda bulunan sisteme W11 kurdum, oyunlar oynadım. Anthem, Black Desert Online, Valorant, Warframe, Monster Hunter World, Doom Eternal ve bir kaç tane daha oyunu denedim. Genel itibariyle FPS değerlerim W10 ile aynı. Valorant'ta ufak bir miktarda daha yüksek FPS alıyordum. Kalanlarında neredeyse birebir aynı. Belki 3 aşağı, 5 yukarı fps alıyordum o kadar.

Fakat ne zaman herhangi bir oyunda Discord üzerinden yayın açsam, yada lightshot ile ekran görüntüsü almaya çalışsam, oyunlar sadece kapandı. Crash vermediler, hata kodları yoktu. Sadece kapandılar. Bu tabii ki benim yaşadığım bir durum ve sızdırılmış bir sürümde bu tarz hatalar yaşanması kabul edilebilir.
Oyunlar haricinde W10'dan daha akıcı çalıştığını söyleyebilirim, çok tatmin edici tepki süreleri var.
Bence biz bu konuyu Windows 11 çıktığı zaman konuşsak mantıklı değil mi hocam?

Geri
Yukarı