Windows 12 tahminen ne kadar RAM kullanır?

Hocam Windows 12'yi falan boş verin. Benim Windows 10'um boşta 10 GB Ram kullanıyor. Yani Windows'a ne kadar Ram verirsen o kadar kullanır. 16 GB Ram'im varken 8 GB Kullanıyordu. Şimdi 24 GB var ve kullanılan Ram 12'ye kadar çıkıyor.

Eki Görüntüle 2166022
Ram kullanımınız normal değil sizin bence arkada çalışan uygulamalarınızı bir kontrol edin bende 32 gb ram var en fazla 4 4.5 yiyor ram sizde farklı bir durum var gibi.

Linux'ta DE özelleştirip atsam susup kalacak mısın yani? Senin para verdiğin yazılımın belki bin katını bedava yaparım hem de.

Bir de kıyas yapmışsın Adobe ile. Yapay zekayla çizim yaptıran, para harcayıp öğrendikten sonra para kazandıran sektör standardı olmuş bir yazılım ile dandik temalar kurmaya yarayan yazılım denk değil.
İlla konuyu farklı bir mecraya çekeceksiniz ne diyebilirim....

Madem GNU-Linux'de DE özelleştirebiliyorsun yap da görelim, takdir edeyim seni...

Bazen StartAllBack gibi basit yazılımlar, sistemin gelişiminde olumlu katkı sağlarken, Photoshop gibi pahalı , sözüm ona güya gerekli yazılımlar bir sistemin bütünlüğünü bozabilir istenmeyen durumlara sebebiyet verebilir.

Senin derdin benim bunu nasıl yaptığım, bunu anlatabilmek o kadar kolay değil.Saatlerce emek veriyorsun, gözlerin kan çanağına dönüyor, sonra da diyorsun ki bunu bana 5 dk.'da anlat....Ne kadar basit değil mi?

Ayrıca ben övünmem, yaptığımı konuşurum...

Para degilse verebilirsin bana.
Lisansını almışım niye vereyim....(bana ait olan benimdir.)

İlla konuyu farklı bir mecraya çekeceksiniz ne diyebilirim?..

Madem GNU-Linux'de DE özelleştirebiliyorsun yap da görelim, takdir edeyim seni...

Bazen StartAllBack gibi basit yazılımlar, sistemin gelişiminde olumlu katkı sağlarken, Photoshop gibi pahalı, sözüm ona güya gerekli yazılımlar bir sistemin bütünlüğünü bozabilir istenmeyen durumlara sebebiyet verebilir.

Senin derdin benim bunu nasıl yaptığım, bunu anlatabilmek o kadar kolay değil. Saatlerce emek veriyorsun, gözlerin kan çanağına dönüyor, sonra da diyorsun ki bunu bana 5 Dakika'da anlat...Ne kadar basit değil mi?

Ayrıca ben övünmem, yaptığımı konuşurum...

Lisansını almışım niye vereyim...(bana ait olan benimdir.)

Yok versende almam pek işe yarar bir şeye benzemiyor.

Sizce Windows 12 RAM kullanımı nasıl olur? Yeni laptop aldım RAM'i 16 GB, bakıma götürdüğümde RAM'i 32 yaptıracağım. Lakin Windows 12'nin RAM kullanımından endişeliyim.

Bence en az 6-12 arası RAM isteyecek.
Çünkü Windows 11 bile en az 4 GB RAM istiyor.
Bir anda 32 GB RAM gereksinimi istemezler.

Sizce Windows 12 RAM kullanımı nasıl olur? Yeni laptop aldım RAM'i 16 GB, bakıma götürdüğümde RAM'i 32 yaptıracağım. Lakin Windows 12'nin RAM kullanımından endişeliyim.

İlk çıktığında 11'in optimizasyonu berbattı. 4 GB RAM kullanıyordu boşta. Fakat şu an gayet iyi.1.5-2 GB aralığına çekmişler kullanımı. 12'de AI desteği falan olacak deniyordu o yüzden daha fazla isteyebilir. Ama 16 yeterli olur tabii ki. Ayrıca 12 Cloud üzerinde çalışmayacak mıydı? Öyle söylentiler de vardı.

Windows 12'nin 2 yıl içinde çıkacağını varsayarsak 8 GB üstüne çıkmayacağını düşünüyorum. Tahminimce sadece çalıştırmak için 6 GB yeterli olacaktır.

@TRWE_2012 ye katılıyorum. Bildiğim kadarıyla Windows 12 yapay zeka açısından zengin bir şekilde gelecek. Nasıl ki işletim sistemine antivirüs yazılımı entegre edildi, one drive, Xbox cart curt uygulamalarla doldurup sistem gereksinimleri yükseltildi, aynı şekilde yapay zeka ile de gereksinimler yükselecek gibi. Zeten her sürümde ihtiyaçlar artıyor. Tabi tek başına Windows 12 olarak da düşünmemek lazım, bu zaman sürecinde oyun ve uygulamaların gereksinimleri de artacaktır. Şu an w11 için 16gb ram orta seviye, biraz ileriye dönük düşünülüyor ise 32gb ram ihtiyaçları iyi bir şekilde karşılar durumda benim gözümde. W12 de bu değerleri minimumda 16, orta değerde 32, iyi de 64 gibi düşünüyorum. 8gb de çalışmaz mı, muhtemelen çalışır ama işte sadece işletim sisteminin çalışması işi bitirmiyor. Eğer bahsettiğimiz yapay zeka PC de yüklü diğer uygulama kullanımlarını, internet kullanımlarını v.s. işleyecek ise ram ihtiyacının artması kaçınılmaz olacaktır. Tabi tek upgrade yapay zeka olmayacaktır, bakalım microsoft yine ne dolduracak işletim sistemine. Keşke her şey opsiyonel olsa ama Microsoft işte...

Hocam Windows 12'yi falan boş verin. Benim Windows 10'um boşta 10 GB Ram kullanıyor. Yani Windows'a ne kadar Ram verirsen o kadar kullanır. 16 GB Ram'im varken 8 GB Kullanıyordu. Şimdi 24 GB var ve kullanılan Ram 12'ye kadar çıkıyor.

Eki Görüntüle 2166022
Şu yoruma gülücük atanlar, ne amaçla attınız? Adam doğrusunu söylemiş. Ha biz yanlış biliyorsak buyrun argümanlarınızla doğruları söyleyin.

W11 Pro kullanıyorum. Kullandığım müddetçe hiç problem çekmedim. Telemetri servislerini vb. kapattım. 8GB Ram ile boşta 2.3-2.1GB Ram tüketiyor. Tahminimce W12 çıktığında minimum 8GB, önerilen 16GB olacaktır.

Eki Görüntüle 2166022
32gb ramim var 9gb kullanıyor win11 senin win 10da bi sıkıntı olmasın

Geri
Yukarı