Windows 7 2021'de kullanılır mı?

eee, yalan söyledin, Win10 kullanıyon.
xigg713.png

Kaspersky Free ile Windows 7 2021'de hala çatır çatır kullanılır. Hala çoğu uygulama düzgün bir şekilde çalışıyor. Sisteminizin destekleyeceği oyunlarda zaten Windows 7 uyumludur ki çoğu güncel oyunlar(ör: CP2077) bile hala Windows 7 uyumlu. Ben geçen aylarda bir müddet kullandım hiç bir uyum, virüs sorunu vs. yaşamadım. Sonuç olarak rahat rahat kullanılır.

Ek olarak: Dünyada her 5 bilgisayardan biri ve her 4 Windows'lu bilgisayardan biri Windows 7 ile çalışıyor ayrıca dünyada en çok kullanılan 2. işletim sistemi.
Operating system market share
Verilere buradan ulaşabilirsiniz.

Sürüm olarak tavsiyem ise: Professional 64 bit ya da Home Premium 64 bit çünkü bunlardan aşağısı kısıtlı yukarısı ise gereksiz dolu.

Not: İyi ve güncel bilgisayarlarda tabi ki Windows 10 veya 11 öneriyorum. Benim yorumum eski ve uyumsuz sistemlere.

Bence bu konularda kim ne derse herkes onu diyor sürü psikolojisi gibi yani, zaten eski bilgisayarı olan birisi ne yapsın güvenlik açığını bilgisayarı kastıktan sonra Google'yi bile açamaz bu yüzden eski bir bilgisayar varsa kesinlikle Windows 7 kullanılması lazım.

Kullanılır. Ben kullanıyorum.

Eğer ne olduğu belirsiz sitelere girmezsen, "minecraft 2021 bedava indir" diye aratmazsan, bilgisayarını yol geçen hanı yapmazsan, sokaktaki USB'leri "Ne olacak ki?" diye takmazsan, bedava RAM indirmeye çalışmazsan, antivirüs kullanırsan, önlemlerini alırsan, Internet Explorer 8 kullanmazsan, programlarını ve sistemini güncelleyebildiğin kadar güncellersen, telemetri güncelleştirmelerini yüklemezsen, her yükle denilen programı yüklemezsen, kafayı yemezsen, kullanırsın.

Güvenlik güncelleştirmeleri yok diyenler, bu büyük bir sorun değil, her şekilde kullanılır. Çoğu program hala destekleniyor. Asıl sorun programlar güncelleme almadıktan sonra.

Eğer sistemin destekliyorsa daha güncel bir sürüme geç. 8.1 güzeldir, hem Metro arayüzü keyif verir, hem sizi film izler gibi izlemez, hem de Windows 7'de bulunmayan bazı API'ler ve fonksiyonlar 8.1'de rahatça bulunabilir. 10 da güzel bir seçenek ama HDD bulunan sistemleri hain gibi gördüğü için ve telemetri kısmı beni rahatsız ettiği için ben kullanmıyorum. Maziden vazgeçemiyorsan ve büyük bir alana sahipsen dualboot yap, ben yapıyorum. Günceli önemli işlerin (bankacılık, devlet işleri, önemli hesaplara girme) için kullan, eskiyi de başka işlerin için kullan.

Geri
Yukarı