Windows 7 çok yavaş

BeyazEmre37

Hectopat
Windows 7 64 Bit yükledim. Bilgisayar aşırı yavaş. Google açığım diyon 10 dakika sonra açılıyor. USB'den format attım. İlk kez driver direcxt falan yukledim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Eğer sistem gereksinimleri karşılıyorsa büyük ihtimalle HDD arızalı. HDD Sentinel adlı programı yükleyip HDD sağlığına bakmanı öneririm veya direk olarak sağlam bir HDD'ye sistem kurman daha iyi olur.

Son düzenleme:
Bu nasıl bir yorum şimdi? Herkesin bilgisayarı seninki kadar mı?
Windows 10 sistem gereksinimleri:
İşlemci:
1 GHz veya daha hızlı işlemci veya SoC
RAM: 32 bit için 1 GB 64 bit için 2 GB
Sabit disk alanı: 32 bit işletim sistemi için 16 GB 64 bit için 20 GB
Ekran kartı: DirectX 9 veya sonrası
Ekran çözünürlüğü: 1024x600

Forumda çokça söylendi, stabil ve en güncel işletim sistemleri kurulmalı bilgisayarlara. En az 10 yaşındaki bilgisayarlara veya mini PC'lere (Celeron ve Atom işlemciye sahip bilgisayarlardan bahsediyorum) Windows 10 kurulabilir.

Windows 10 sistem gereksinimleri:
İşlemci:
1 GHz veya daha hızlı işlemci veya SoC
RAM: 32 bit için 1 GB 64 bit için 2 GB
Sabit disk alanı: 32 bit işletim sistemi için 16 GB 64 bit için 20 GB
Ekran kartı: DirectX 9 veya sonrası
Ekran çözünürlüğü: 1024x600

Forumda çokça söylendi, stabil ve en güncel işletim sistemleri kurulmalı bilgisayarlara. En az 10 yaşındaki bilgisayarlara veya mini PC'lere (Celeron ve Atom işlemciye sahip bilgisayarlardan bahsediyorum) Windows 10 kurulabilir.

Teoride dediğiniz gibi kurulabilir fakat iş pratik olunca olmuyor malesef. Benim imzamdaki sistem alıntı yaptığın sistemden veya arkadaşın sisteminden de iyi olabilir bilmiyorum hala paylaşmadı sistemini ama ben bile Windows 10'da sıkıntı çektim. Eski sistemlere yapılacak bir şey yok ya Windows 7 kullanacaklar ya da sistem değiştirecekler.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı