Windows 7 hala kullanılabilir mi?

Vito52

Decapat
Arkadaşlar, Windows 10 kullanıyorum ama biraz ağırlık yavaşlık var. GTA 5'te fena düşüşler yaşıyorum. Valorant veya CS:GO'da sıkıntı yok.

Sistem: HD 5570, i5 2300 ve 4 GB RAM. Windows 7'de ağırlık yoktu. Acaba geçebilir miyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Tabii ki geçilir fakat sistem aşırı derecede kötü değil. Bence Windows 8.1 Single Language 64 Bit sürümüne geçin ve ürünü aktifleştirin. Aktifleştirirseniz bilgisayara olan hakimiyetiniz artar ve birkaç performans ayarıyla daha iyi performans elde edebilirsiniz.

Geçebilirsiniz bende de eski bir sistem var formatla 7 yükledim Nod32+SUPERAntiSpyware yükledim şu an takır takır çalışıyordu önceden 10 vardı 7'ye geçince bir rahatladı kendine geldi

HDD kullanıyor iseniz yavaşlık olur. Windows 10 için SSD şart.
Evet. HDD kullanıyorum. Windows 10'dan pek memnun kalmadım.
Tabii ki geçilir fakat sistem aşırı derecede kötü değil. Bence Windows 8.1 Single Language 64 Bit sürümüne geçin ve ürünü aktifleştirin. Aktifleştirirseniz bilgisayara olan hakimiyetiniz artar ve birkaç performans ayarıyla daha iyi performans elde edebilirsiniz.
Windows 8.1'in ömrü daha var ama onunda performansı iyiydi bende. Windows 10 geçince bilgisayar bayağı bir ağırlaştı. Windows 8.1'e geçmeyi planlıyorum. Yorumunuz için teşekkürler.

Niye geçilmesin ki? Desteği çekildi diye Windows 10'a geçmek zorunda değilsin. Sağda solda internet haber sitelerinin abarta abarta "HEMEN GEÇİN!!, BİLGİSAYARINIZ HEKLENİR!!, DESTEK KALKTI!!, O İŞLETİM SİSTEMİNİ KULLANANLARA DİKKAT!!" başlıklarını dikkate almanıza gerek yok. Şirket bilgilerinizi saklamıyorsanız olası bi virüs durumunda format atarsınız 5 dakikanızı alır, ki Windows 10'a da virüs bulaşıyor kullanıcıya göre.

Geri
Yukarı