Windows 7 hala kullanılır mı?

Nedir şu içinizdeki eski sevdası bilmem ki? En yenisi, en moderni, en iyisi varken neden hâlâ şu eski püskü işletim sistemini kullanıyorsunuz? Hadi kullanmayı geçtim, bir de övüyorsunuz. Pes gerçekten.

Sorunlu olsa zaten kullanmıyor olurdum. Bu övmek değil, sadece mevcut deneyimimi söyledim. Sistemim 10 yıllık bir sistem. 10 yıldır da donanımsal olarak sistem bir elin parmaklarını geçmeyecek kadar değişim geçirdi. Yazılımsal olarak da işletim sistemi değiştirmek için bir nedenim yok çünkü dediğim gibi normal çalışıyor. Desteğin olmaması da benim için önemli değil çünkü güncellemeleri her zaman kapalı olarak kullanıyordum ve hala öyle kullanıyorum. Bu yüzden stabil çalışıyor.

Windows 10'un en son sürümü 20H2'yi kullanıyorum ve Windows'umun orijinal olmasından dolayı hiç Windows 7 ya da 8 kullanmadım. Ama mavi ekran hataları, hoş geldiniz ekranında takılı kalmalar, yüksek RAM tüketimi gerçekten artık pes dedirtti. Başlıkta da sorduğum gibi; Windows 7 kullansam bir şey olur mu? Sadece LoL, CS:GO, Valorant oynamak istiyorum. Yoksa Windows 7 yerine 8.1 mi kullanmalıyım?

Sistemim:
  • i5 7600 3.8 GHz.
  • G.Skill 8 GB RAM (1x8)
  • MSI GTX 1050 Ti 4 GB.
  • MSI B250M PRO-VDH
  • WD 1 TB HDD.

İşlemcin bir nesil daha eski olsaydı kullanabilirdin, 8.1 kur.

Windows 10'un en son sürümü 20H2'yi kullanıyorum ve Windows'umun orijinal olmasından dolayı hiç Windows 7 ya da 8 kullanmadım. Ama mavi ekran hataları, hoş geldiniz ekranında takılı kalmalar, yüksek RAM tüketimi gerçekten artık pes dedirtti. Başlıkta da sorduğum gibi; Windows 7 kullansam bir şey olur mu? Sadece LoL, CS:GO, Valorant oynamak istiyorum. Yoksa Windows 7 yerine 8.1 mi kullanmalıyım?

Sistemim:
  • i5 7600 3.8 GHz.
  • G.Skill 8 GB RAM (1x8)
  • MSI GTX 1050 Ti 4 GB.
  • MSI B250M PRO-VDH
  • WD 1 TB HDD.

Destek sona erdi. Zaten o sisteme Windows 7 veya Windows 8.1 kurulursa çok saçma olur.

Geri
Yukarı