Windows 7 mi Windows 10 mu?

Evet değiştirilebilir ama bir kişiselleştir yok. Yani 7'de olduğu gibi değişim yok.

Lite olması için en iyi şekilde optimize edilmiş
Eğer çok hafif olsun istiyorsa starter kurabilir.

Eğer kurmak istemiyorsa Windows 10'da gereksiz hizmetleri kapatabilir.
Benim yaptığım RAM temizleyici ile gereksiz bellek kullanımını temizleyebilir.
ShutuP10 ile Windows 10'nun telemetry hizmetini kapatabilir.
Daha fazla yapılabilecek bir şey yoktur.
Bence sistemim starter kullanmak için biraz iyi yani yıllarca Ultimate kullandım ve yine de gayet hızlıydı Win 7. peki şöyle bir soru sorsam Win 7 Ultimate mi Win 7 Home Basic mi? Hangisi daha iyidir stabilite RAM kullanımı gibi?

Home Basic.

Tavsiyeleriniz için sağ olun arkadaşlar bugün gece gibi Windows 10 bir deneyeceğim bakalım ne olacak. Paylaşırım nasıl olup bittiğini RAM kullanımını falan olmazsa artık gene Win 7 ile devam. Desteğinin bitmesi çok kötü etkiler mi acaba PC'de Kaspersky internet sürümü olacak.

Selamlar arkadaşlar herkese iyi günler dilerim öncelikle. Şimdi benim sorum Win 10 ile ilgili. Uzun zamandır Win 7 kullanıyordum rahattı fakat Win 8.1'e geçmeye karar verdim. Win 8.1 çok daha stabil ve az RAM kullanımı ile bayağı iyi bir işletim sistemi yani benim bilgisayar sevdi bayağı Win 8.1'i rahatladı bilgisayar. Ama bir sorun var ki ekran kartı sürücüsü. AMD Win 7 ve 10'a sürücü çıkarıyormuş. Win 8.1 2017 eski bir sürücü de kalmış maalesef. Sizce bu eski sürücüyü kullanmaya devam mı etmeli yoksa Win 10 denemeli miyim? Ya Windows 7'ye ya da 10'a geçeceğim. Ya da eski sürücü ile idare etmem gerekecek sizce?

4 GB DDR2 RAM.
R7 265 Dual X Sapphire ekran kartı.
Q9400 OC 3.2 GHz işlemci.
320 GB HDD.
ASUS P5KPL am SE anakart.

Eğer çok oyun oynamıyorsanız size Linux öneririm bu arada.
Gerçi Steam var Steam'dakı oyunları oynayabiliyorsunuz sadece tek eksisi Epic Games yok.
Ama Lutris ile indirebilirsiniz fakat farklı bir bölüme kurulum yapamıyorsunuz.

Yeni konular

Geri
Yukarı