Windows 7 Pro 64 Bit Ram sorunu - MSI P4M900M2

• Konuyu başlatan Arch
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 25
  • Görüntüleme 5B
Önce USB belleği bootable yapacaksınız:

USB Bellek Bootable Yapma Rehberi
Güncelledim, bilgisayarın performansın da büyük bir artış oldu. Fakat Ram sorunum hala devam etmekte. Şimdi düşündüm de işletim sistemim service pack 1 bile değil. Removewat kullandığım için bir lisansı vs yok. Güncelleştirme atarsam bir süre sonraki güncelleştirmelerden dolayı bilgisayar takılmaya başlıyor [Cracklenmiş olduğu için]. O takıntılar sayesinde neyi açarsam açayım bilgisayar kilitleniyor ve sürekli resetlemek zorunda kalıyorum. 120 tane güncelleştirme birden kaldırmıştım fakat aralarında SP1 güncelleştirmesi yoktu. Acaba bundan dolayı olabilir mi ? Ve de başka çözüm önerileri de bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bios pili çıkar, ramler'in yerlerini değiştir. Bios pilini geri, tak ve cmos reset yap. Bilgisayarı başlat bios'a gir optimize/optimal default yap ve Save and exit yapıp biostan çık bakalım düzelme olacak mı. Düzelme olmaz ise İşletim sistemini yükletme olarak değil, Temiz yükleme ile windows 8 sistemine geç.

Bios pili çıkar, ramler'in yerlerini değiştir. Bios pilini geri, tak ve cmos reset yap. Bilgisayarı başlat bios'a gir optimize/optimal default yap ve Save and exit yapıp biostan çık bakalım düzelme olacak mı. Düzelme olmaz ise İşletim sistemini yükletme olarak değil, Temiz yükleme ile windows 8 sistemine geç.
Ramleri çıkartıp yerlerini değiştirdim ardından Bios pilini çıkartıp taktım biosu optimize edilmiş varsayılan ayarlara getirdim. Fakat ram açılırken 2 gb gözüküyordu ve açıldıktan sonra mavi hata verdi. Tekrar açmayı denedim Windows dosyaları yükledikten sonra kendisini resetlemeye başladı. Ramler'in yerlerini eski haline getirdim, bios pilini çıkartıp taktım ve şuan eskisi gibi 2560 mb. Olayı kavrayamadım hala.

- - - Güncellendi - - -

Windows 8'e geçebilirim bu yüzden şunu sormam lazım; Format attığım da Bios'u tekrar güncellemek zorunda mı kalıcam? Yada kalmazsam herhalde msi'ın cdsinden driverları yükleyemeyeceğim! Bios güncellemesinden dolayı değil mi? Bunu söylememin sebebi cd'de ki driverlar güncel değil. Yani Bios ile uyuşmayacağını düşünüyorum.

Ayrıca peş peşe ikinci mesaj forumda yasaksa kusuruma bakmayın ama dikkat çekmek için konuyu güncel tutmak zorundaydım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Windows güncelleyince tekrar bios güncellenmesi gerekmez. Bios format işlemi gibi değildir bir kere yapılınca kalır ve değişmez bios güncelleyene kadar. Bios güncelledi isen Windows 8.1 yükleyebilirsin. Ram hala aynı ise Anakartınızın değişmesi lazım ancak bu haliyle idare etmeniz iyi olur sonra yeni bir sistem toplarsınız. Boşa bu sistemlere para vermeyin parça parça.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı