Windows 7 ve 8 kurulumunda 0xC0000005 hatası

Benim netbookun modeli yukarıda belirttiğim gibi MSI U270-492XTR. Peki güncellemede herhangi ters bir durum olursa netbookta ciddi sorunlarım olur mu?

İşlemci : AMD® Fusion APU C60 1.0GHz Brazos İşlemci (Turbo 1.33Ghz)
Çipset : A50M FCH
Ekran Kartı : AMD Ati Radeon 6290
Ekran Boyutu : 11.6" LED 1024x600 Geniş Ekran
Bellek : 4 GB DDR3

- - - Güncellendi - - -

Bios güncellemesini bulamıyorum sitesinde MSI-U270 var fakat özellikleri benim netbookla aynı değil. Yanlış birşey yaparsam sıkıntı olur diye açıkçası tereddüt ediyorum.

Benim netbookun modeli yukarıda belirttiğim gibi MSI U270-492XTR. Peki güncellemede herhangi ters bir durum olursa netbookta ciddi sorunlarım olur mu?

İşlemci : AMD® Fusion APU C60 1.0GHz Brazos İşlemci (Turbo 1.33Ghz)
Çipset : A50M FCH
Ekran Kartı : AMD Ati Radeon 6290
Ekran Boyutu : 11.6" LED 1024x600 Geniş Ekran
Bellek : 4 GB DDR3

- - - Güncellendi - - -

Bios güncellemesini bulamıyorum sitesinde MSI-U270 var fakat özellikleri benim netbookla aynı değil. Yanlış birşey yaparsam sıkıntı olur diye açıkçası tereddüt ediyorum.
Eğer Yönergeleri doğru yapar ve elektiriğin kesilmemesi yani şarjı takılı iken bu işlemi yaparsan daha sağlıklı olur ve sorun çıkmaz tabi modeli de doğru verdi isen.

- - - Güncellendi - - -

BIOS güncellemede bir sorun olmaz. Güncel BIOS'u buradan indirin:

MSI Global – Notebook & Tablet - U270
En başta Bios dosyasını vermiştim ama neyse :) Server farklı birinden inmez ise diğerinden indirir olmazsa :)

- - - Güncellendi - - -

Çok teşekkürler hemen indirip gösterilen adımları uyguluyorum sonucu buradan bildireceğim. İnşallah düzelir.
Recep beyin dediği gibi Ramler bozuk ise düzelmez. Ancak Bios desteği ve yapılandırma sıkıntısından dolayı arıza veriyorsa düzelme ihtimali var ve daha sağlıklı çalışacaktır.

Yönergelerin hepsini izledim fakat biosumda "Security Boot" özelliği yok ve sistem formatlanmış olduğundan ''Denetim Masası - Donanım ve Ses - Güç Seçenekleri'' bölümüne girin ve sol taraftaki ''Güç düğmelerinin yapacaklarını seçin'' butonuna tıklayamıyorum. USB sürücüsünü Fat32 olarak formatladım içerisine aynı dosyaları attım ama F11 boot seçimi yapmama rağmen herhangi bir hareket olmuyor. 10 dakika bekledim sadece sol üstte imleç sürekli yanıp sönüyor.

Yönergelerin hepsini izledim fakat biosumda "Security Boot" özelliği yok ve sistem formatlanmış olduğundan ''Denetim Masası - Donanım ve Ses - Güç Seçenekleri'' bölümüne girin ve sol taraftaki ''Güç düğmelerinin yapacaklarını seçin'' butonuna tıklayamıyorum. USB sürücüsünü Fat32 olarak formatladım içerisine aynı dosyaları attım ama F11 boot seçimi yapmama rağmen herhangi bir hareket olmuyor. 10 dakika bekledim sadece sol üstte imleç sürekli yanıp sönüyor.
İyi okumadığından Yapamıyorsun kıtapçıkta ilk sayfada bir indirme daha var onuda indirip içine çıkartacaksın.
Diğer yapamadığın işlemleri zaten formattan sonra sistemde yaparsın diye yazmışdım.
Hala yapamadı isen TW id pass gönder veya nerede takıldığını söyle.

Yazılanları harfiyen yapıyorum fakat yukarıda da belirttiğim gibi netbookun biosunda "Security Boot" özelliği yok ve sistem formatlanmış olduğundan herhangi bir işletim sistemim yüklü olmadığından ''Denetim Masası - Donanım ve Ses - Güç Seçenekleri'' bölümüne girin ve sol taraftaki ''Güç düğmelerinin yapacakları" kısmına zaten giremiyorum. Bunun yanında USB sürücüsü kısmını da harfiyen yaptım dediğim gibi siyah ekranda takılıp kalıyor. Faturası yer yarıldı içine girdi sanki bulamıyorum. Tüm faturaları saklarım fakat aksilik ya her faturayı buldum bunun faturasını bulamadım. Bulsam teknik servise vereceğim garantiden yapsınlar. Bu bilgisayar denilen teknoloji ne kadar illet bir şeymiş sinirden kudurtuyor insanı. Bu arada kitapçıktaki tüm indirmeleri denedim hatta USB sürücüsünün içindeki dosyalar resimlerdeki ile aynıydı, yine de olmadı.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı