Windows 7 ve 8 kurulumunda 0xC0000005 hatası

Bios güncellemesi riskli birşey sanıyorum. Zaten bios güncellememe gerek yok çünkü biosumu güncellemeden zaten önceden tüm bu saydığım Windows 7 ve 8 sürümleri çalışıyordu onun için neden bios güncellemesi yapayım önceden çalışan birşey için? Elimde farklı ve diğer tüm bilgisayar ve laptoplarda çalışan cd, dvd, usb bellek mevcut. Farklı bir Windows yine sorunumu çözmeyecektir. Çünkü elimde yeterince farklı ve başka bilgisayarlarda çalışan sürüm var. Başka fikri olan var mı?

Mesaj #5'i okumayı denedinizmi acaba.

özür dilerim hemen deneyeceğim fakat format atılmış bir c: sürücüsüne chkdsk yapmayı bilmiyorum yol gösterirseniz sevinirim.

CMD komut yöneticisini açın. Sonra komut satırına şunu yazın chkdsk /f :C bunu yazın ve başka diskleriniz varsa onlar içinde aynısını yapın. Bendede yüklememe sorunu oldu bu yöntemle çözdüm. Bu arada başka diskler içinde yaparken chkdsk /f :x yapın x yerine yapıcağınız diskin harf yolunu yazın.

Yaptım ve şuan Windows kurulumuna geçtim umarım işe yarar ve yine %80'lerde hata vermez. Teşekkür ederim. Sonucu burdan bildireceğim.

- - - Güncellendi - - -

Yine aynı hata ve aynı sorun %87' ye geldiği zaman harddiskin işlem görünce yanıp sönen ışığı duruyor DVD ışığı yanıp sönüyor ama hiçbir işlem yapmıyor. Sonrasında o hata yine çıkıyor. Resmen çıldıracağım.

- - - Güncellendi - - -

Windows 7' yi kurdum fakat biraz zaman geçtikten sonra mavi ekran hatası verdi ve bilgisayar kendini yeniden başlattı.

Hata kodu: 1055
BC kodu: 1a

Bu mavi ekran hatası ne demek istiyor?

BIOS güncellemesi riskli bir şey sanıyorum. Zaten BIOS güncellememe gerek yok çünkü BIOS'umu güncellemeden zaten önceden tüm bu saydığım Windows 7 ve 8 sürümleri çalışıyordu. Onun için neden BIOS güncellemesi yapayım önceden çalışan bir şey için?

Elimde farklı ve diğer tüm bilgisayar ve laptoplarda çalışan CD, DVD, USB bellek mevcut. Farklı bir Windows yine sorunumu çözmeyecektir. Çünkü elimde yeterince farklı ve başka bilgisayarlarda çalışan sürüm var. Başka fikri olan var mı?

Çözüm beğenmiyorsunuz, Yardım istiyorsunuz. Boşuna güncelleyin demiyoruz herhalde sorunun kaynağı ram'den kaynaklı çoğunlukla onun için Diğer donanımların sağlıklı çalışması ve ram desteği yok ise düzeltmek için yüklemeniz gerekli idi.
Sonrasında Test etmek içinde Memtest programı ile test etmeniz için önerecektim ancak istemiyorsanız Yapmayın. HDtune ile tarama yapıp sonucu da bildirmeniz gerekli idi. Çözüm istemiyorsanız Öneri beklemeyin o zaman.

Fikirleriniz için teşekkürler. Memtest86 ile denedim 10 testin hepsine errors çıktı ve rakamlar 65535+ gibi rakamlardı. Netbook olduğu ve garantili olduğu için elimi süremiyorum. Eksen Bilgisayardan almıştım. Teknik servisi Service Point. İnşallah ramlari garantiden değiştirirler, yoksa bu yoklukta kötü olacak işlerim aksayacak. Acaba ramlarin hepsimi yoksa 1 tanesimi arızalı bilmiyorum. Bir daha kingston ram almayacağım. Hep kingston ramlarda sorun çıkıyor.

En baştan dediklerimi terslemeyip yapsa idin çoktan geri gelmişti Leptop'un. Bios güncellemesini yapmalarını söyle gönderdi isen, Kingston marka ürünlerin çoğu ömür boyu garantili olduğundan Sorun çıkmayacaktır.
Bir daha da Öneri için gerekli değil diye bilmeden yorum yazmaz isen iyi olur.

Haşa kimseyi terslemedim terslememde çünkü fikir alıyorum. Cümleyi yanlış kurmuş olabilirim bu da yanlış anlaşılmıştır. O an bios güncellemesi fikri bana biraz ters geldi. Evet belki yapınca düzelecekti. Fakat düşündüm bios güncellemesi ile ilgili ramin alakası nasıl olabilir diye. Çünkü aynı ramlar o biosta çalışıyordu ve yine o netbookta saydığım Windows 7 ve 8 sürümleri çalışmıştı. O düşünce ile yazılmış bir cümleydi. Dediğim gibi kelimeleri tam seçemedim cümlede anlatamadım, bu da yanlış anlaşıldı. Tekrar kusura bakmayın, zat-ı alinizle ilgili bir durum değil.

Bu arada netbook bende henüz servise göndermedim. Bios güncelleme ile ilgili yardımcı olabilirseniz çok makbule geçer.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı