Windows 8.1 vs Windows 7

Hocam bu sürümde Windows ile gelen uygulamalar yok ve birkaç ek özellik var embedded sürümüne özel. Benim kast ettiğim sürüm Windows 8.1 sl performans sürümü. Normal Windows 8.1 sl kurup uygulamaları ve mağazayı kaldırsan da olur az da olsa fark ediyor performans.
Peki Windows Embedded 8.1 Industry Pro Evaluation mı daha performanslıdır, yoksa Windows 8.1 sl performans sürümü mü? oyunda FPS farkı nasıl olur ?

Merhaba arkadaşlar, şu anda HP 250 G5 model bir laptop kullanıyorum.
Özellikleri:
İşlemci: Intel Celeron N3060 1.60GHz çift çekirdek.
Ekran kartı: Intel HD Graphics 400.
RAM: 8 GB (4 GB'dı, sonradan yükselttim)
(Garip ama bilgisayarda soğutucu fan yok.)
Bilgisayar bana Windows 10 olarak geldi, fakat çok kastığı için Windows 7 ye düşmeyi tercih ettim, fakat internette gördüğüme göre Windows 8.1 daha performanslıymış, hatta 5-10 FPS fark atıyormuş. Yorumlarınız benim için çok önemli, özelliklede Windows 8.1 ve Windows 7 yi bilgisayarına kurup bizzat test etmiş arkadaşlar yorum yaparsa çok mutlu olurum.

Win 8.1 Pro ama yüklerken elinde bir ürün anahtarı olsun internetten bulabilirsin ama bu etkiinleştirmez ama yüklerken ürün anahtarın yanında olsun.

Sistem özelliklerimi 1.sayfa da detaylıca yazdım, şu anda HDD, ama para biriktiriyorum yakında 120 GB SSD Adata almayı düşünüyorum.

HDD şu an yükseltme yapmma ama SSD alınca Windows 11 yüklersen çok rahat çalışır HDD sen hiç kendini yorma.
Sistem özelliklerimi 1.sayfa da detaylıca yazdım, şu anda HDD, ama para biriktiriyorum yakında 120 GB SSD Adata almayı düşünüyorum.

Benim sistemimde eski senin ki gibi SSD takıldı Windows 11 yükledik ama ben tabii ki yanlışlıkla işletim sistemini sildim sonra Windows 10 yükledik ve bigisayardan hiçbir şey silmez oldum açılış hızı (benimki 15 ile 10 arası)

HDD şu an yükseltme yapmma ama SSD alınca Windows 11 yüklersen çok rahat çalışır HDD SE hiç kendini yorma.

Yok Windows 11 olmaz, ben oyun için performans istiyorum, Windows 10 superlite indirdim sistem yağ gibi akıyor ama oyunlara gelince çöküyor, Roblox da bile 1 FPS aldım sistem kötü.
Bana performans veren işletim sistemi lazım duyduğuma göre Windows 8.1, 7'ye göre daha hızlıymış.

Sadece benim masaüstü.
Yok Windows 11 olmaz, ben oyun için performans istiyorum, Windows 10 superlite indirdim sistem yağ gibi akıyor ama oyunlara gelince çöküyor, Roblox da bile 1 FPS aldım sistem kötü.
Bana performans veren işletim sistemi lazım duyduğuma göre Windows 8.1, 7'ye göre daha hızlıymış.

Biliyorum ama Roblox'taki oyuna göre değişen bir durum bende birinde 60 FPS verirken birinde 1 FPS veriyor.

O zaman Windows 8.1 (kararlılık olarak en iyi sistem.

Sadece benim masaüstü.

Biliyorum ama Roblox'taki oyuna göre değişen bir durum bende birinde 60 FPS verirken birinde 1 FPS veriyor.

Evet bende farkındayım, oyundan oyuna değişiyor, Windows 7 de girdiğim oyun 30-50 FPS veriyordu, Windows 10 superlite yükledim oyunu oynayamadım.

Evet bende farkındayım, oyundan oyuna değişiyor, Windows 7 de girdiğim oyun 30-50 FPS veriyordu, Windows 10 superlite yükledim oyunu oynayamadım.

HDD'den kaynaklı fark ettiysen sistem 10 ile 15 dakika arsı açılmıştır SSD en uygun.

Geri
Yukarı