Windows 7'de ekran çözünürlüğü sürekli değişiyor

madelyn

Decapat
Daha fazla  
Sosyal'de ilk sorum olduğu için yanlışlarımı mazur görün.
Eski bir sistem geçti elime ve o kadar sinir bozucu bir problemi var ki illallah ediyorum.

IMG_20220625_135423.jpg

Nedenini bilmediğim şekilde ekran çözünürlüğü sürekli değişiyor bazen monitörün (Vestel'in Çin malı monitörü) desteklediği 1440x900 oluyor bazen 800'li bazen de 1200'lü çözünürlükler arasında sürekli değişiyor,

IMG_20220625_135411.jpg

IMG_20220625_135634.jpg

Sürücüleri yapabildiğim kadar kaldırıp güncelledim ama faydası yok, Driverpack gibi uygulamalarda denedim olmadı Intel'in kendi uygulamasını denedim yine olmadı en son buraya sormak zorunda kaldım.
Ve Aygıt Yöneticisi sürekli monitörü yeniden görüyor gibi, bir görüyor bir görmüyor.

IMG_20220625_135535.jpg

IMG_20220625_135520.jpg

Format atmak istedim ama CD lazım ve elimde yok, USB desteklemiyor.
(Ekran görüntüsü alacaktım ama beceremedim)

Ekran kartı Driver'ın kurulu değil sanırım.

Sürücüleri yapabildiğim kadar kaldırıp güncelledim ama faydası yok, Driverpack gibi uygulamalarda denedim olmadı Intel'in kendi uygulamasını denedim yine olmadı en son buraya sormak zorunda kaldım.
Ve Aygıt Yöneticisi sürekli monitörü yeniden görüyor gibi, bir görüyor bir görmüyor.
Driver kurduğunu söyleyen uygulamalardan uzak durun hocam!
Ekran kartı driverı kurunuz.
Denemiş arkadaş. Bari DDU ile kaldırıp tekrar kurun deseydiniz yahu. Rehber: DDU ile Sürücü Kaldırma Rehberi

Önce monitörün kablonun doğru takılı olduundan emin ol. Ekran kartı driverini güncelle veya yükle. Olmadıysa ben sana Windows 8.1 embeeded industry Pro kur derim.

Önce monitörün kablonun doğru takılı olduundan emin ol. Ekran kartı driverini güncelle veya yükle. Olmadıysa ben sana Windows 8.1 embeeded industry Pro kur derim.

Monitöre giden 2 kablo var zaten biri gücü veriyor diğerinden bahsediyorsanız o da sağlam duruyor aslında.

Ekran kartı driverı kurunuz.

Aygıt Yöneticisi'nden olduğu kadarıyla yaptım, başka uygulamalar da denedim, Windows 7 bizzat kendisi kurduğunu söylüyor ama işe yaramadı.

Denemiş arkadaş. Bari DDU ile kaldırıp tekrar kurun deseydiniz yahu. Rehber: DDU ile Sürücü Kaldırma Rehberi

Yapabilecek kapasitem varsa denerim, teşekkürler hocam.

Yeni konular

Geri
Yukarı