Windows 7'den Windows 10'a geçince kasma olur mu?

DarklyPhoen

Hectopat
Arkadaşlar ben eskiden Windows 7'den 8'e geçince oyunlarda çok kasıyordu ve yavaşlamıştı. Büyük ihtimalle ekran kartının driveri Windows 7 olduğu için. Windows 7'den Windows 10'a geçersem kasma olur mu driveri Windows 10 yaparsam? Çünkü artık Windows 7 de çok kasmaya başladı. Çarem kalmadı ve eğer geçersem ekran kartını silip (aygıt yöneticisinden kaldırıp) internetten yenisini mi yüklemem lazım (W10 sürümünü)? Bir de bir kez denemiştim ekran küçülmüştü sildiğim için, yükleyince düzeliyor değil mi?

PC Özellikleri:
  • Windows 7
  • i5-2410M 2.30GHz
  • 4GB RAM 64 bit
  • AMD Radeon HD 7400M (Güncelleyince nedense 6450M oluyor fakat güncellediğim de dxdiag'da ekran kartı gözükmüyor)

Son düzenleyen: Moderatör:
Windows 10 için yeterli donanıma sahip bir bilgisayar.
Kurulumu temiz kurulum şeklinde yapın. Sürücü silmenize gerek kalmaz bu durumda. Direkt Windows 10 uyumlu sürücü kurmanız gerekir.

hocam sistem özellikleri karşılıyor ama windows 10 geçmekteki en büyük etken harddisk. SSD ler çıktığı için windowslar 8 den itibaren SSD ler için uyumlu hale geldi bu yüzden deneyebilirsiniz win 10 falan yükselttiğimizde görebilirsiniz görev yöneticisinden bakın SSD yoksa disk kullanımı çok yüksek rakamlara çıkıyor bu da ciddi anlamda kasmaya neden oluyor hele steam veya utorrent indirirseniz sistemin açılması için 1-2 dk falan beklersiniz 120gb 150tl ye bir SSD almanızı tavsiye ederim ama ek bir SSD slotunuz varsa.

Arkadaşlar ben eskiden Windows 7'den 8'e geçince oyunlarda çok kasıyordu ve yavaşlamıştı. Büyük ihtimalle ekran kartının driveri Windows 7 olduğu için. Windows 7'den Windows 10'a geçersem kasma olur mu driveri Windows 10 yaparsam? Çünkü artık Windows 7 de çok kasmaya başladı. Çarem kalmadı ve eğer geçersem ekran kartını silip (aygıt yöneticisinden kaldırıp) internetten yenisini mi yüklemem lazım (W10 sürümünü)? Bir de bir kez denemiştim ekran küçülmüştü sildiğim için, yükleyince düzeliyor değil mi?

PC Özellikleri:
  • Windows 7
  • i5-2410M 2.30GHz
  • 4GB RAM 64 bit
  • AMD Radeon HD 7400M (Güncelleyince nedense 6450M oluyor fakat güncellediğim de dxdiag'da ekran kartı gözükmüyor)
Rahatlıkla geçebilirsin kuzenimde bu sistemin ekran kartsızı var ve windows 10 ile video çekiyor. Bir sorun olmaz.

Yeni konular

Geri
Yukarı