Windows 7'den Windows 8.1' Geçiş

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Berke

Kilopat
Yer
Eskişehir
Öncelikle herkes merhaba,
Şimdi benim bir kaç sorum olacak. Şuan bilgisayarımda Windows 7 yüklü. Bunu yüklemekte ki amacım Windows 8.1 ve 8 de performans ve grafiksel sorunlar yaşamış olmam. İlk olarak hard diski bu aralar aldım ve Windows 8.1 kurdum. Fakat her şeyi güncellememe rağmen sürekli Chrome'da aşağı alınca grafik sorunları oluyordu. Böyle sıkıntılar için Windows 7'e geçtim.

Şimdi forumda okuduğuma göre güncelleme vs. gelmiş bende tekrar yüklesem sorunlar yaşar mıyım ? Birde veri kaybı yaşamadan format atmam mümkün mü ? Önemli dosyalarım var ve yedeği alınamayacak kadar büyük. Böyle bir şey söz konusu ise bir an önce güncelleyeceğim.

Not:Windows 7'de 8.1'de yaşadığım grafiksel sorunu yaşamıyorum. Bir örnek daha League of Legends'da karakterlerin ve minyonların etrafında 8.1'de iken sürekli siyah siyah çizgiler çıkıyordu fakat 7'de böyle bir şey ile karşılaşmadım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yükseltme yapıp geçebilirim herhalde. Format atarken yükselt veya özel sekmesi vardı. Buradan yükselti seçip işimi halledebilir miyim ?

Yedekleme olayını nasıl yapacağım, yol yordamı nedir ?

Var tabii ki de ekstra bir işlem ile mi yapacağız ? Tam yedekleme için dediğinizi çözemedim.

Yükseltme işlemi için bilgisayarını boot etmene bile gerek yok. Cd veya flash belleği takıp içine girip direk setuptan yükseltme işlemini yapabilirsin. Yükseltirken özel seçeneğinden verilerin korunması ayarının olması lazım.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı