Windows 7'ye geçilir mi?

Windows 7'ye geçilir mi?

İşlemci: AMD E-450

Ekran kartı: AMD Radeon HD 6320.

SSD: 120 GB.

RAM 4 GB.

Hocam genelde Windows 7 kullanılmaz artık vb gibi mesajlar görürsünüz ben yan bilgisayarımda kullanıyorum Windows 11'den farkı yok sadece Minecraft Bedrock vb oyunları açamadım ve Xbox Game Pass özelliği vb yok nostaji yaşamak için istiyorsanız ideal sonradan yükselteceğim derseniz Windows serverlerinden biri veya Vista geçebilirsiniz. Sisteminiz şu an Windows 10 için ideal durumda bence geçmeyin.

Bence o sistemden oyun falan beklemeyin, zira işlemciniz 2 çekirdekli ve 1.65 GHz, HD 6320 APU ise Intel HD Graphics'ten bile daha kötü, galiba laptop kullanıyorsunuz ve tavsiyem bütçeniz varsa masaüstü toplayın. İşletim sistemi olarak 8.1'de kalın zira 4 GB RAM'e 10 bile fazla gelecektir.

Bence o sistemden oyun falan beklemeyin, zira işlemciniz 2 çekirdekli ve 1.65 GHz, HD 6320 APU ise Intel HD Graphics'ten bile daha kötü, galiba laptop kullanıyorsunuz ve tavsiyem bütçeniz varsa masaüstü toplayın. İşletim sistemi olarak 8.1'de kalın zira 4 GB RAM'e 10 bile fazla gelecektir.

8.1 de oyun FPS'leri çok düşük Windows 10 ise çok kasıyor.

Windows embedded 8.1 industry Pro. Oyunda düşük FPS.

Windows 10 bile kaldıramaz bu işlemci. Bu işlemci için internette gezinmek bile çok zor. İnternette bile işkence çekiyorsa oyun deneyimi daha kötüdür. Linux Mint Xfce gibi Linux tabanlı düşük sistem gereksinimleri isteyen Linux sürümlerine bakabilirsiniz. Windows olarak 8.1 için ghost spectre potato Edition vardı isterseniz deneyin ama iyi bir deneyim sunar mı bilmiyorum. Bunun dışında fakos gibi Windows 10 sürümleri mevcut bir sürü düşük sistem isteyen. Dediğim gibi bu işlemci ile internette gezinmek bile işkencedir, oyun deneyimi pek beklemeyin.

Windows 10 bile kaldıramaz bu işlemci. Bu işlemci için internette gezinmek bile çok zor. İnternette bile işkence çekiyorsa oyun deneyimi daha kötüdür. Linux mont Xfce gibi Linux tabanlı düşük sistem gereksinimleri isteyen Linux sürümlerine bakabilirsiniz. Windows olarak 8.1 için ghost spectre potato Edition vardı isterseniz deneyin ama iyi bir deneyim sunar mı bilmiyorum. Bunun dışında fakos gibi Windows 10 sürümleri mevcut bir sürü düşük sistem isteyen. Dediğim gibi bu işlemci ile internette gezinmek bile işkencedir, oyun deneyimi pek beklemeyin.

SSD var hocam bir de 4 GB RAM çok hızlı site falan gezebiliyorum sadece oyun kısmında düşük FPS.

SSD var hocam bir de 4 GB RAM çok hızlı site falan gezebiliyorum sadece oyun kısmında düşük FPS.

Dediğim Windows ve Linux tabanlı düşük sistem gereksinimleri isteyen işletim sistemleri mevcut. İşlemciniz düşük sistem gereksinimleri olan oyunlar için bile çok düşük. L2 önbelleği 1 MB 2 çekirdekli ve 1.6 GHz olan bir APU işlemciden bahsediyoruz. Günümüz de LoL için bile minimum 50-60 FPS için i3 ilk nesil lazım. Bu işlemci ile 2D tür oyunları anca oynayabilirsiniz, Dead Cells gibi.

Dediğim Windows ve Linux tabanlı düşük sistem gereksinimleri isteyen işletim sistemleri mevcut. İşlemciniz düşük sistem gereksinimleri olan oyunlar için bile çok düşük. L2 önbelleği 1 MB 2 çekirdekli ve 1.6 GHz olan bir APU işlemciden bahsediyoruz. Günümüz de LoL için bile minimum 50-60 FPS için i3 ilk nesil lazım. Bu işlemci ile 2D tür oyunları anca oynayabilirsiniz, Dead Cells gibi.

5 ay önce Windows 7 de aldığım FPS ile şimdiki FPS arasındaki en az 30 FPS fark var anlamadım neyse iyi sosyaller bir daha görüşmek dileğiyle.

Geri
Yukarı