Windows 8.1 %100 Disk kullanımı

• Konuyu başlatan MY49
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 72
  • Görüntüleme 15B

MY49

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Dün Windows 8.1 Pro 64Bit kurdum. Ancak disk kullanımı genelde %100 oluyor. Ya da %90'da aşağı düşmüyor. Bunu nasıl çözebilirim?

Bilgisayarın başlangıcında açılan programları kontrol edin. Başlangıca etkisi yüksek (Startup Impact) olanları kapatın.

New Bitmap Image.jpg

PC açılışındaki gereksiz programları kaptın. Ayrıca açılışta bilgisayarın yavaş olması normaldir. Daha hızlı olması için SSD almanı öneririm. :) Ayrıca tarama yap. Sistem bakımı yap. :)

İhtiyacınız olmayanları kapatın. Bence Adobe olanların hepsini kapatın gereksiz. Amd catalyst center gereksiz.
Windows Command Process kesin kapatın Microsoft'un öyle bir programı yok açılışa gelen. Geçen bana da aynısı yüklendi internet explorer başlangıç sitesini değiştiren program.
Bu arada Advanced Systemcare servis de yüklüyor "liveupdate" diye hizmetlerden onu da kapatın.
Advanced System Care başarılı bir program ama farketmeyen kullanıcılar için başlangıca yüklenip sistemi yoruyor.
Yani sırf Görev Yöneticisinden programları kapatmak yetmez. Hizmetler kısmından ne olduğundan emin olduğunuz gereksiz servisleri kapatın.
Mesela benim bilgisayarımda yazıcı yok. PrintSpooler yazıcı biriktirme servisine ihtiyacım olmayacak belli ki. Kapatırsam bilgisayara yazıcı takana kadar bir sorun olmaz. Yazıcı takınca hatırlayıp açarım niye çalışmıyor demem.

upload_2014-10-11_14-45-34.png

Son düzenleme:
İhtiyacınız olmayanları kapatın. Bence Adobe olanların hepsini kapatın gereksiz. Amd catalyst center gereksiz.
Bu arada Advanced Systemcare servis de yüklüyor "liveupdate" diye hizmetlerden onu da kapatın.
Advanced System Care başarılı bir program ama farketmeyen kullanıcılar için başlangıca yüklenip sistemi yoruyor.
Yani sırf Görev Yöneticisinden programları kapatmak yetmez. Hizmetler kısmından aşina olmadığınız servisleri de kapatın.

Eki Görüntüle 26462
Live Update zaten durdurulmuş. Adobe olanları da devre dışı bıraktım. Ancak şuan iki sorunum var. Mozilla Firefox, RAM'i çok kullanıyor. Diğer sorun da disk kullanımı zaten. Lütfen yardımcı olun.. :(

Adobe servislerinin hepsini kapatın. Advanced SystemCare 7'yi kapatmakla kalmayın, doğrudan kaldırın. Deamon Tools'un da Windows başlangıcında çalışmasına gerek yok. Windows Command'ı da kapatın. Bu, bilgisayarınız açılırken bir sayfaya yönlendirilmenizi sağlayabilir.

Windows başlangıcında gerekli servislerin çalışabilmesi için sabit disk var gücüyle çalışır. Bir süre sonra HDD kullanımı normal seviyeye düşecektir.

Firefox nekadar Ram kullanıyor?
Bende ilk açılışta 130-150 MB Ram arasında gidiyor.
Görev yöneticisinin işlemler kısmı açık halini yüklerseniz yardımcı olabiliriz.
HDD'nizde nekadar boş alan var bu da önemli. Az yer varsa yer açın veya sanal belleğinizi diğer diskiniz varsa onlara da yönlendirin.
HDD diyorum çünkü SSD olsa zaten böyle sorun olmazdı.
Sanal belleği başka HDD'ye yönlendirirseniz. En azından işletim sistemi yüklü olan HDD'ye daha az yük biner.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı