Windows 8.1 bekleme modundan sonra duvar kağıdı görünmeme sorunu

HardPlayer

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Graphic Designer
Herkese selamlar. Öncelikle sizlere sorunumu yazılı bir şekilde açıklayacağım sonrasında ise resimli bir şekilde göstereceğim. Benim bilgisayarım içinde W8 yüklü olarak geldi ama ben mağazadan 8.1'e güncelledim. W8.1 tamam hoş, güzel ama benim pc'de bir sorun çıktı. Bilgisayarı beklemeye alıp ardından uyandırdığımda ekran duvar kağıdı gözükmesi gerekirken benim pc'de hiçbir şey gözükmüyor. Aynı şekilde bilgisayarı kapatırken/açarken yeniden başlatılıyor, güncelleniyor veya pc açılırken profil adım ve profil resmim gözükmüyor. Sadece Windows'un topu dönüyor (resimlerde göreceksiniz). Mağaza, oyunlar, hava durumu, bilgisayar ayarlarını değiştir vb. Windows'a ait uygulamalarda fare imlecini ekranda dolaştırmadığım sürece hiçbir görüntü gelmiyor (genellikle, her zaman değil). Bunun nedenini öğrenebilir miyim, neden yapıyor böyle? Düzeltmenin bir yolu varsa lütfen beni yönlendirin. Tahminimce 8.1 dosyaları bozuk çünkü; Windows 8'de böyle bir sorun olmuyordu.

Arkadaşlar resimde gördüğünüz üzere oyunlar uygulaması böyle oluyor. Aslında oyunlar orada ama sanki üzerinde görünmezlik pelerini var. Fare imleci ile ekranı gezindikçe geliyor, ve faredeki topu ilerlemek için çevirdiğimde ise aynı şekilde kayboluyor.
100_6931.JPG

Hava durumunda aslında böyle gözükmesi gerekiyor ama çok nadir bir şekilde böyle gözüküyor. Aynı şekilde Fare'yi ekranda gezdirdikçe görüntü geliyor ve sadece farenin geçtiği yerler gözükmeye başlıyor. Ama tabi bu dediklerim sadece geçici olarak gözüküyor.
s465.jpg

454556.jpg

Arkadaşlar aynı şekilde 'Bilgisayar ayarlarını değiştir' kısmında da oluyor. Hatta daha doğrusu bütün Windows uygulamalarında oluyor. (sağlık, video, takvim)
12312332.jpg

345689.jpg

Sıra en gıcık olduğum sorunda. Fotoğrafta da görüldüğü üzere kare ile gösterdiğim kısımda 'yeniden başlatılıyor' yazması gerekiyor ama yazmıyor.
9876543.jpg

Kare ile gösterilen yerde benim seçtiğim fotoğraf gözükmesi gerekiyor ama bu da yok. Aslında var ama göstermiyor, ya da herhangi bir sebepten dolayı gösteremiyor.
876534.jpg

Cevaplarınızı bekliyorum arkadaşlar. Saçma olsa bile yazın. Hepinize hayatı boyunca bol şans ve sağlık diliyorum, kendinize iyi bakın.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı