Windows 8.1 "Desteklenmeyen donanım" sorunu

slmnblvck

Hectopat
Makaleler
1
Dün bilgisayarı format atıp Windows 8.1'e düşürdüm ve bu çıktı karşıma. Tam olarak ne ifade ediyor bu? Yalnız güvenlik güncellemesi mi dahil buna?

IMG_0663.JPG

Son düzenleyen: Moderatör:
Güvenlik güncellemelerinden kastı, Meltdown ve Spectre gibi güvenlik açığı güncellemeleri. Windows 10 varken 8.1 de kullanılmaz.
Önerim Windows 10'a dönmeniz.

Microsoft Windows 10 altı işletim sistemine getirdiği yeni güncellemeler ile insanları bu işletim sistemlerinin Kaby Lake ve Ryzen platformlarına uyumsuz olduğuna ikna etmeye çalışıyor. Bence herhangi bir sorunları yok. Bu uyarıyı kaldırmak için şu küçük yamayı kurmanız yeterli. Bu güncellemelerin işlevlerini devre dışı bırakmaya yarıyor.
zeffy/wufuc

Ek olarak Windows 8.1'e chipset sürücünüzü en güncel sürümü kurun ki Windows'un kuracağı eski sürümlerden kurtulun. Ek olarak ben Windows Update'in sürücü güncelleştirmelerinin kapatılması taraftarıyım.

Microsoft Windows 10 altı işletim sistemine getirdiği yeni güncellemeler ile insanları bu işletim sistemlerinin Kaby Lake ve Ryzen platformlarına uyumsuz olduğuna ikna etmeye çalışıyor. Bence herhangi bir sorunları yok. Bu uyarıyı kaldırmak için şu küçük yamayı kurmanız yeterli. Bu güncellemelerin işlevlerini devre dışı bırakmaya yarıyor.
zeffy/wufuc8f4e4d98-a584-4e9d-8362-361bf737b75c.jpg

Tamamdir kurdum guncellemeleri yaptim ama simdi silmek istiyorum silinmiyor..Ne yapmam lazim?

Ek olarak Windows 8.1'e chipset sürücünüzü en güncel sürümü kurun ki Windows'un kuracağı eski sürümlerden kurtulun. Ek olarak ben Windows Update'in sürücü güncelleştirmelerinin kapatılması taraftarıyım.

Niye Windows 8.1’e geçtiniz. Merak ettim açıkçası.

Tam olarak şöyle özetlesem PC ni aldığım günden sinir oluyorum...İster oyunlardakı performasından dolayı istersede her hangi komut verirken işlemleri beklediğimden gec vermesinden..Ne bilem mesela bu donanımlara sahip sahip olan bilgisayar kullanıcılarına bakıyorum sanki dağlar kadar fark var...Yazılımsalmı, donanımsalmı bilemiyorum ama artık satmak gibi bi düşüncelere kapıldım ...Belkide Keysi açıp yeniden mi toplasam..Avusturalyadan gelmiş vidalar falan boşluk olurmu ?

kısa özet geçsem :
1. BİOS update eilememesi(pc mim idaresi tam bende değilmiş gibi hissettiriyo)
2.HDD sorunu
3. SSD yazma hızı düşüklüğü
4. PSU dan gelen çızırtı sesi ve s.

Yani bunlar belkide küçük şeyler ama ard arda oluşunca adamı soğutuyo...İlk aldığım gündeki gibi hevesle açmıyorum bilgisayarı mesela...

Ben de dönemine göre iyi bir bilgisayar almıştım yaklaşık 3 sene önce. Sistemde Ryzen 5 1600X vardı PC'yi birleştirdik daha sonrasında Windows kurması için bilgisayarcı bir abi vardı ona götürdüm adam da Windows 8.1 kurmuş o gün bu gündür sürekli bu hatayı alıyorum sanırım sanırım sorun sitemdeki bazı parçaların widowsun en son sürümü için programlanmış olmasıdır.

zeffy/wufuc

Konuyu hortlatıyorum ama yamayı indirdiğimizde setup gibi mi kuracağız pek anlayamadım..
Düzenleme: Youtube'da yamanın videosu varmış :D

Son düzenleme:

Geri
Yukarı