YKS için matematiğe nasıl çalışılmalı?

10. sınıfım 11.sınıfa az kaldı. 0'dan matematiğimi nasıl iyi yaparım? Hangi kaynak, hangi hoca vb. yazın matematik çalışacağım.

11.sınıf YKS için önemli bir düzey öncelikle deneyimlerime ve keşkelerime dayanarak sana şöyle bir program önerebilirim;
11.Sınıfta hafta içi 11 konuları hafta sonu TYT konuları çalışarak ilerlersen ve 12.sınıfa geçtiğin yaz TYT Full tekrar yapıp 12.sınıfta AYT çalışırken haftada 1-2 kez TYT denemeleriyle takviye edersen muhtemelen yüksek bir derece yaparsın.
Matematik için Mert Hoca kaynak olarak ÜçDörtBeş yayınları
Biyoloji için Dr. Biyoloji
Fizik için Özcan Aykın
Kimya için Meschemykimya
Ve kaynak olarak da MEB kitaplarını tercih edebilirsin çünkü MEB ile ÖSYM artık birlikte soru hazırlıyorlar ve MEB müfredatına uygun olma ihtimali çok yüksek.
Kendini konularda hazır hissettiğin zaman her ders için zor seviye önereceğim kaynaklar Apotemi ve Orijinal yayınları olacaktır.
11.sınıf sürecinde bol bol kitap oku ve paragraf soruları çöz sınavda zaman sorunu yaşama.
TYT denemelerini programa oturt ve devamlı çöz çünkü TYT alışkanlık gerektiren bir sınavdır AYT ise bilgiye odaklı bir sınavdır.
Matematiğe gerçekten önem ver ÜçDörtBeş, Orijinal, Bilgi Sarmal gibi yayınlar en çok tavsiye edilen ve tutulan yayınlardır.

Bu yaz TYT MAT, TYT Türkçe ve TYT Fen çalış. 11 başladığında 11 konularıyla ilgilenirsin.
TYT Mat da 3D Yayınları VDD ve 1 tane de soru bankası al. 345 yayınları olabilir.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bir tane TYT Türkçe kitabı alıp bir kampa katılabilirsin.
TYT Fen'e çok da asılmana gerek yok arada youtubeden konu tekrarı ve bir soru bankasından çözebilirsin. Hatta konuları iyi biliyorum diyorsan arada bir deneme bile çözsen yeter.

Evde soru bankalarım var zaten 9 ve 10. onları çözeceğim. İyi bir derece yapmak istiyorum 50.000 gibi. 11.sınıfta çok çalışacağım.

Geometri için hangi kanalı önerirsiniz?

Bende yapamazsam korkusu var. Hep stres oluyorum ne yapmalıyım?

Son düzenleme:
Evde soru bankalarım var zaten 9 ve 10. onları çözeceğim. İyi bir derece yapmak istiyorum 50.000 gibi. 11.sınıfta çok çalışacağım.

Geometri için hangi kanalı önerirsiniz?

Bende yapamazsam korkusu var. Hep stres oluyorum ne yapmalıyım?

İnan bana son 6-7 ay çalışıp ilk 50-60k yapanlar var sen 2 yıl disiplinli bir şekilde çalışırsan ilk 5 bin bile gelir çok kasma kafan rahat olsun kendini kısıtlama ama çok da salma dışarı çıkmak istediğinde çık bir şey yapmak istediğinde yap spor yap bu süreçte bence spor gerçekten çok önemli bir husus kafa dağıtmak için zaten denemelerde netlerin arttıkça kendine güvenin gelecektir.

İnan bana son 6-7 ay çalışıp ilk 50-60k yapanlar var sen 2 yıl disiplinli bir şekilde çalışırsan ilk 5 bin bile gelir çok kasma kafan rahat olsun kendini kısıtlama ama çok da salma dışarı çıkmak istediğinde çık bir şey yapmak istediğinde yap spor yap bu süreçte bence spor gerçekten çok önemli bir husus kafa dağıtmak için zaten denemelerde netlerin arttıkça kendine güvenin gelecektir.

Sağ ol Naruto abi.

Geri
Yukarı