Çözüldü Windows 8.1 disk genişletme aktif değil

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

GordonIFreeman

Hectopat
Disk yönetiminde gözüken daha önce E diskinden ayırdığım diski yeniden E diskine katmak istiyorum ama E diskine sağ tık yaptığımda disk genişletme aktif değil, yardımcı olur musunuz?

Ekran Alıntısı.PNG

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Disk yönetiminde gözüken daha önce e diskinden ayırdığım diski yeniden e diskine katmak istiyorum ama e diskine sağ tık yaptığımda disk genişletme aktif değil, yardımcı olur musunuz?

Eki Görüntüle 1642834

Aynı sorunu dosyalarımı farklı bir diske aktarıp o bölümü silip yeniden bölüm oluşturarak çözmüştüm. Sizin durumunuz bunun için pek mümkün değil gibi. Sistemde onarım yapmayı deneyin. Veya AOMEI'nin Partition programını deneyebilirsiniz.
Disk yönetiminde gözüken daha önce e diskinden ayırdığım diski yeniden e diskine katmak istiyorum ama e diskine sağ tık yaptığımda disk genişletme aktif değil, yardımcı olur musunuz?

Eki Görüntüle 1642834

Aynı sorunu dosyalarımı farklı bir diske aktarıp o bölümü silip yeniden bölüm oluşturarak çözmüştüm. Sizin durumunuz bunun için pek mümkün değil gibi. Sistemde onarım yapmayı deneyin. Veya AOMEI'nin Partition programını deneyebilirsiniz.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Onarım derken neyi kastediyorsunuz?
Benim diğerine katmak istediğim disk genişletilmiş bölüm olarak geçiyor.

Disk yönetiminde gözüken daha önce E diskinden ayırdığım diski yeniden E diskine katmak istiyorum ama E diskine sağ tık yaptığımda disk genişletme aktif değil, yardımcı olur musunuz?

Eki Görüntüle 1642834
Yeşil görünen boş alanın dosya formatı yok yada birleştirmek istediğiniz alanla aynı dosya formatında değil.

Hocam disk genişletme; genişletmek istediğiniz diskin hemen sağındaki ile yapılır. Sizin durumunuzda E diskine boş alanı genişletebilirsiniz. C diskine değil.

Arkadaşlar @EMİR37 arkadaşın dediği gibi Aoemi Partition Assistant indirdim. İki diski birleştirmek istedim böyle bir uyarı verdi, normalde bir şey olmaz ama E diskini yedekleyecek kadar büyük alanım yok diskten herhangi bir şey kaybolur mu sizce?
Ekran Alıntısı.PNG

Arkadaşlar @emir37 arkadaşın dediği gibi aoemi Partition assistant indirdim. İki diski birleştirmek istedim böyle bir uyarı verdi, normalde bir şey olmaz ama e diskini yedekleyecek kadar büyük alanım yok diskten herhangi bir şey kaybolur mu sizce?
Riske girdim, Aoemi Partition Assistant PC'yi Windows pe ortamına geçirdi ve halletti herhangi bir dosya kaybı yok, öneri için teşekkürler. @EMİR37

Geri
Yukarı