Windows 8.1 Format Sonrası Wi-Fi Görünmeme Sorunu

No44

Decapat
Minibook laptopuma Lubuntu ve Win 8.1 kurdum Linux'da sıkıntı yok fakat Windows da Wi-Fi görünmüyor hatta wireless ağ bağdaştırıcısında bile yok. Driverları falan kablolu netle hallettim ama hâlâ görünmüyor. Bu arada kurduğum Windows 8.1 Lite ama şey falan demeyin " Orijinal kur orijinal, bunları kullanmayah:D" Çünkü ilk olarak aynı sürümü kuranlarda böyle sorunlar yok. Birde Lite yapacağım diye Wi-Fi'den de vazgeçilmez sanırım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Driverini güncelle, ilk önce bir USB'ye driverini indir, sonra kur, yeniden başlat. Çözülmezse Teknosa'da harici Wi-Fi satıyorlar, ondan alıp tak.

İnternet kartının sürücülerini yüklerseniz sorununuz çözüme bağlanır, internete bağlanabilmek için WiFi bağlantınızı kablo aracılığıyla telefonunuzdan yapabilirsiniz.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Tam okuyun lütfen. Driverların hepsi yüklü güncel ve önceki tüm Windows larda sıkıntı yoktu. Linuxlarda da hiç sıkıntı yoktu ve şuan hâlâ Lubuntu da sıkıntısız wifi ye bağlanıyor yani wifi kartında sıkıntı yok.

Sorunun çözümünü bilen yok mu???
En son çözüm olarak kayıt defterinden birkaç şey silinip kayıt defterine tekrardan kaydediliyor ama bu nasıl ve hangi log'lar hatırlamıyorum ve o bluetooth (doğru mu yazdım bilmiyorum) için çözüm oluyordu benim eski PC için. Servisle görüş veya yabancı forumlarda kendi bilgisayarın ile alakalı problemlere bak illaha ki birisi bu probleme çözüm üretebilmiştir.

Şimdi driver vs. her şey yüklü diyorsunuz fakat bunları nasıl yüklediniz? Driver yükleyici kullandıysanız geçmiş olsun tekrar format atın. Eğer kendiniz yüklediyeseniz nereden yüklediniz. Bilgisayarınızın kendi sitesinden yüklediyseniz sürücüleri doğrulayın eğer toplama bilgisayarsa veya sitede driver bulunmuyorsa donanım kimliği ile yükleyin. Bilinmeyen aygıtlar bölümündeki aygıtları da aynı şekilde donanım kimliği ile yükleyin. Windows lite normal windows'un düzenlenmiş verisyonu olduğundan Windows Update ile sürücü alamazsınız. Önerim Normal 8.1 kurulumu yapmanız.

Driverini güncelle, ilk önce bir USB'ye driverini indir, sonra kur, yeniden başlat. Çözülmezse Teknosa'da harici Wi-Fi satıyorlar, ondan alıp tak.
Ha yok yok yok buldum, bu macOS+Windows kuranlar için de tarihler karışıyordu, onun gibi Lubuntu'da önce çalışmamış olması lazım WiFi'nin sonra Lubuntu'da bunun için ayarlar yaptın ya işte o ayarlar engelliyor senin internete bağlanmanı Windows'ta. Ya o ayarları sıfırlayacak ya da Windows için Wifi kartı alacaksın. Zannetmiyorum var mıdır araştır genede ama bunun için de bir Log olabilir kayıt defterinde. Bilgisayar ile arası iyi olanlar için: bu dualboot altyapıları farklı ve farklı dosyalar var ve aynı girdiyi bulmak lazım çözüm bu keşke daha önce okusaydım Lubuntu olduğunu. Lite olması için siliyorlar, windows 8.1 ''single language'' versiyonununu indir hem Windows 8.1 Lite gibi daha az RAM kullanıyor hem de bu problemi yaşamazsın.

@SaviorAngel™ Mac OS normal bilgisayara yüklenmeyi desteklemediğinden böyle bir sorun olabilir fakat linux ve türevleri bilgisayarlara kurulmak için tasarlandığından böyle bir sorunun olma ihtimali çok düşük. Bu arada yazdığın mesajı kurallara göre yaz.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı