Windows 8.1 Format Sonrası Wi-Fi Görünmeme Sorunu

@SaviorAngel™ Mac OS normal bilgisayara yüklenmeyi desteklemediğinden böyle bir sorun olabilir fakat linux ve türevleri bilgisayarlara kurulmak için tasarlandığından böyle bir sorunun olma ihtimali çok düşük. Bu arada yazdığın mesajı kurallara göre yaz.
Hangi kuralı kastettiğini anlayamadım ama bu donanımlar ''Lubuntu'' için değil Windows için yapılıyor ve sistem Lite. Araştırırsan Lubuntu kuranların çoğu WiFi problemi yaşıyor ve onları düzeltmek için Windows'a entegre ayarları bozmak gerekiyor, normalde Windows'un içinde bu ek ayarları otomatik kullanılabilir hale getiren araçlar var kurulum esnasında ama Lite versiyonlarda bu yardımcı araçları büyük çoğunluğu kaldırılıyor. Yoksa normalde haklısın ama bu Windows sürümünü beta gibi düşün birçok bug ve donanımsal desteklenmemeden dolayı oluşan problem var, bilmiyorum kullandın mı. Windows Tecnical Preview'in driver problemlerinde de aynı şey vardı. Ben Windows 8.1+Windows Windows Tecnical Preview (Windows 10 Beta) kullanıyordum, bluetooth driverinde aynı şeyi yaşamıştım, Windows 10'a göre kuruyordum Windows 8.1'de çalışmıyordu. Bunu sonra Reddit'te bulduğum bir kayıt dosyası ile çözmüştüm.

Son düzenleyen: Moderatör:
Windows'a kurduğunuz driverlar Linux'a herhangi bir şekilde geçmez. Windows ve Linux tamamen birbirinden sterilize bir ortamda çalışır. Hangi entegre ayardan bahsediyorsun? Windows Insider programına üyeyim ve güncel olarak kullanıyorum yani bahsettiğin buglar aktif şekilde karşılaşılan şeyler değil. Seni raporladım az sonra hangi kuralı kastettiğimi görürsün umarım. https://www.technopat.net/sosyal/konu/technopat-sosyal-kurallari.2762/

Geçen hafta aynı sorunu kardeşimin windows 10 pro yüklü laptopunda yaşadık. Tüm güncellemeler, kayıt defterinde bir kaç değişim vesaire fayda etmedi, harici wifi adaptörüde işe yaramadı. Sıfırdan windows kurdum düzeldi. Tavsiyem önce windows onarmayı deneyin ben onu unuttum belki sıfırdan kurmanıza gerek kalmaz.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı