Windows 8.1 hala iyi mi?

Yani desteği kesilmiş bir işletim sistemine lisans anahtarı almak bana mantıksız geliyor. (öznel)

Cihazımda HDD olduğu için ve standart işletim sistemi W8 yüklü olarak geldiği için düz 8.1 kullanıyorum.

Windows 10 Pro kullanıcısıyım.
OEM lisans anahtarıyla beraber kullanıyorum.
Asıl olay şu 20 TL'lik lisans anahtarından ne bekleniyor?
Windows 10 Pro zaten 3589 TL fiyatı.

Yani desteği kesilmiş bir işletim sistemine lisans anahtarı almak bana mantıksız geliyor. (öznel)

Cihazımda HDD olduğu için ve standart işletim sistemi W8 yüklü olarak geldiği için düz 8.1 kullanıyorum.
Ama gerçekten bir Win 8.1 sevdalısıysan (benim gibi) lisans anahtarı almak mantıklï. Ama normal bir kullanıcıysan dediğin gibi anahtar almak mantıksızdır.

Günümüzde 4 GB RAM çoğu dizüstü bilgisayar için yetersiz.
İşlemci i5 4. nesil 1.9 GHz bile olsa performansını düşürür bilgisayarın.
RAM yükseltme yaparak 4 GB ayrı olarak RAM ekleyip
8 GB olarak kullanmanızı öneririm.
Ekletiriz hocam problem yok. Daha bugün geldi pc bize bizim memlekketeki evdeymiş. Babamın arkadaşı sağolsun gönderdi bizde aldık.

Arkadaşlar tek tek yanıt veremedim ama herkesin yanıtı için teşekkür ediyorum.ram konusunda yarın ekleticem.

Eski bir laptop var evde Windows halledip kardeşime vercez. Laptopta 4 GB RAM olduğu için Win 8.1 yükleyelim diye düşündüm. Win 8.1 4 GB RAM'li laptopa kasar mı? Intel i5 4. nesil 1.9 GHz.
bence 8.1 uygun olur sizce?

Kasacağını sanmıyorum Windows 8.1 güzel seçim.

Günümüzde 4 GB RAM çoğu dizüstü bilgisayar için yetersiz.
İşlemci i5 4. nesil 1.9 GHz bile olsa performansını düşürür bilgisayarın.
RAM yükseltme yaparak 4 GB ayrı olarak RAM ekleyip.
8 GB olarak kullanmanızı öneririm.

Dizüstü ya da masaüstü fark etmez 4 GB RAM az ama Windows 8.1'e 4 GB RAM kesinlikle yeter, sıkıntı olmaz. RAM'i yükseltmesi tabii ki daha iyi olur rahatlar bilgisayar.

Yeni konular

Geri
Yukarı