Windows 8.1 Mağaza Uygulamaları Sunucuya Bağlanılamıyor Hatası

HolograM

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar herkese merhaba. Sorunumu şu şekilde anlatayım, Windows 8.1'i kuralı daha 45 gün falan oldu ve orjinal olarak aldığım bir Windows kendisi. Birkaç gündür Mağaza'dan çeşitli uygulamalar indiriyorum. ( Örn. Skype, Asphalt 8 vb. nitelikte.) fakat bu uygulamalar inernet bağlantısı gerektiren durumlarda internete bağlı olmadığımı ve sunucuya erişilemediğini söylüyor. Bu konuda bir çözümü olan arkadaş var mı? Çok fazla deneme yaptım ama hep aynı sorun var. Şimdiden tüm teknoloji tutkunu arkadaşlara teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sistemde antivirüs varsa devre dışı bırakın. VPN varsa kaldırın. DNS varsa otomatiğe alın yoksa DNS girin öyle deneyin. Çalıştıra WSreset.exe yazın ve Mağaza'nın açılmasını bekleyin, sorunu kontrol edin.

Kod:
Sfc/Scannow

Bu kodu komut istemine(Yönetici) girin ve sonucu paylaşın.

Kod:
Dism /Online /Cleanup-Image /CheckHealth

Dism /Online /Cleanup-Image /RestoreHealth

Sorun düzelmezse bu kodları da girin.

İlginiz ve önerileriniz için size çok teşekkür ederim. Söylediklerinizi uyguladım fakat hala aynı sorun devam etmekte.

Sistemde antivirüs varsa devre dışı bırakın. VPN varsa kaldırın. DNS varsa otomatiğe alın yoksa DNS girin öyle deneyin. Çalıştıra WSreset.exe yazın ve Mağaza'nın açılmasını bekleyin, sorunu kontrol edin.

Kod:
Sfc/Scannow

Bu kodu komut istemine(Yönetici) girin ve sonucu paylaşın.

Kod:
Dism /Online /Cleanup-Image /CheckHealth

Dism /Online /Cleanup-Image /RestoreHealth

Sorun düzelmezse bu kodları da girin.
Komutlarla ilgili ekran görüntülerini paylaşmamı ister misiniz ?

Son düzenleyen: Moderatör:
Adsız.png

%20'de kalmış, bitmesini bekleyin. Ayrıca şu kodları da sırasıyla girin:

Kod:
netsh int ip reset a.txt (Bitince tamam deyip onaylayın.)

netsh winsock reset

netsh winhttp reset proxy

netsh advfirewall reset

ipconfig /flushdns

İşlemler bittikten sonra sistemi yeniden başlatın. Ayrıca sistemde antivirüs varsa kaldırın. Tüm Windows güncelleştirmelerini kurun.

Kod:

netsh winsock reset

netsh advfirewall reset

ipconfig /flushdns

İşlemler bittikten sonra sistemi yeniden başlatın. Ayrıca sistemde antivirüs varsa kaldırın. Tüm Windows güncelleştirmelerini kurun.
%20 kalan işlemi tekrardan uyguladım ve bu kez bitmesini bekledim, ilk denememde uzun süre yüzde değeri değişmeyince bittiğini düşünmüştüm ama bu kez bitti. Daha sonra önerdiğiniz yeni kodları teker teker girdim ve yaptım. İlkinde ben onaylamadım ama sanırım kendi onayladı doğrudan . Yaptığım işlemlerin ekran görüntüsünü koyuyorum şimdi. İki resimde aynı işleme ait sayfaya sığmayınca ikiye böldüm.

Eki Görüntüle 55343

Kod:

netsh winsock reset

netsh advfirewall reset

ipconfig /flushdns

Bir tane kodu yanlış girmişim tekrardan yaptım.
1.png

Tüm işlemleri yaptım, anti virüs programını aldırdım, güncellemeleri kontrol ettim ve sadece windows defender güncellemesi varmış onu da yaptım. Zaten güncellemeleri aksatmam çoğu kez. Yeniden başlattım fakat hala aynı sorun devam etmekte. Uygulamaları silip yeniden kurdum fakat hala uygulamalar internete bağlanmıyor.

Sisteminizi onarın ya da temiz kurulum yapın isterseniz. Sistem dosyalarınız bayağı bir zarar görmüş sanırım. Sistemi bu sorunun olmadığı bir tarihe geri yükleyebilirsiniz. Kaspersky 2015 ile detaylı bir virüs taraması yapın. Virüs girmiş olabilir. http://products.kaspersky-labs.com/products/turkish/homeuser/kav2015/kav15.0.1.415tr_6939.exe Modem kurulumu yapmayı biliyorsanız modemden ince uçlu bir şeyle modemi resetleyin. Ayrıca DNS'yi şu şekilde yapın:

Adsız.jpg

Yeni konular

Geri
Yukarı