Windows 8.1 Mavi ekranlar

Efekan52

Hectopat
Daha fazla  
Daha önce de benzerini yaşadığım ve Murat Bey'in katkılarıyla çözdüğüm mavi ekran hataları tekrar çıkmaya başladı. Umarım sorunun kaynağını net bir şekilde öğrenebiliriz.

Dumplar: Yandex.Disk

Tam olarak sorunun nasıl oluştuğunu anlatır mısınız? Çünkü bir program veya driverdan kaynaklanıyor olabilir. Bende de öyle hatalar veriyordu. Oysa sorun kamera driverinde imiş. Sizde de böyle bir durum olabilir.

Tam olarak sorunun nasıl oluştuğunu anlatır mısınız? Çünkü bir program veya driverdan kaynaklanıyor olabilir. Bende de öyle hatalar veriyordu. Oysa sorun kamera driverinde imiş. Sizde de böyle bir durum olabilir.
Bu sorun bilgisayarda tarama yaparken oluyor çoğunlukla. Sürekli aynı hatalar. Mavi ekranda hata adı yazıyor ve her mavi ekranda değişiyor. Kod falan yok. Bilgisayar önce bi kitleniyor önce, daha sonra mavi ekran geliyor. Dumplara bakılırsa sorunun kaynağı çözülür bence. HD Tune ile tarama yaptım hdd de sorun gözükmedi ama yine de Hdd de sorun olabilir diye düşünüyorum. Çok eski (7-8 yıllık). Onun haricinde DVD/CD rom düzgün bir şekilde çalışmıyor bastığımda bazen açılıyor bazen açılmıyor bazende cd yi koyduğumda geri gitmiyor. Bazen pc açılırken do not insert any disk into cd rom tarzı hatalar alıyorum sorun bu diye düşünüp cd romdan bütün kabloları söktüm bilgisayarı biraz kullandım yine aynı hatalar gelmeye başladı. Bulamadım gitti sorunu.. Ramlerde memtest yapıldı hiçbir sorun yok. Bir iki ince kabloyu çıkarmıştım sanırım fotoğraf yükleyemiyorum mobilim. Ondan kaynaklanıyor olabilir mi acaba?

1. Windows güncellemelerinin tamamının düzgün yüklendiğinden emin olun ve sisteminizi iyi bir güvenlik yazılımı ile detaylı taratın. Hatalar internete bağlıyken mi oluyor?
  2. Sadece Kernel Securiy Check Failure almıyorsunuz, Page Frame Number en fazla RAMlerle ve hard disk ile ilgilidir. RAMlerinizin bozuk olmadığından emin olun, tek modül ile deneyin, RAMler yuvasına tam oturmuş bile olsa takıp çıkartın.
  3. DOS komut istemini yönetici olarak açın ve sfc/scannow komutunu çalıştırın ve tüm sistem dosyalarınızın sağlamlığından emin olun.
Düzenleme notu: Yazdığınız diğer mesajı şimdi okudum. HDD problemleri sorununuzla alakalı olmayabilir ama anakartınız ile ilgili de bir sıkıntı yaşıyor olabilirsiniz. Ramleri farklı anakart slotlarında da deneyin, mümkünse başka bir makinede aynı RAMleri deneyin.

Son düzenleyen: Moderatör:
BIOS'a girip load setup defoultsa tıklayın. Bıos ayarlarını technopattaki rehbere göre yapın ve bilgisayarı açın. Harddisk 7-8. yılını doldurmuş ssd takabilirsiniz. Alternatif olarak tarama yaaptığınız programı kaldırıp tekrar yükleyin. Arkadaşın dediği gibi sorun anakartta da olabilir. Sonucu paylaşırsanız iyi olur.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı