Windows 10'da takılmalar ve mavi ekranlar

Tensa Zangetsu

Hectopat
Daha fazla  
Acer 5755G laptopumu Win 8'e yükselttiğimde baş gösteren takılmalar Windows 10'da da ortaya çıktı. Diskleri formatlayarak kurdum 2 işletim sistemini de ama rastgele takılmalar devam ediyor. Oyun oynarken, Youtube'da video izlerken, boştayken bile takılıyor.

Bunlara katlanabilirdim ama klavyeyi değiştirdikten sonra iyice sapıttı. 4-5 farklı mavi ekran aldım, Nvidia kullanan oyunlarda görüntüler bazen saçmalıyor ve takılıyordu oyunlar. (Klavyeyi değiştirmeden önce, tatile gittiğim arkadaşım, sırtımdaki çantada bir şey olmadığını sanarak yumruk atmıştı. Bazı yerlerden plastik parçaları düştü. Mesela alt kısımdaki bir vidanın takıldığı yuvanın girdiği yerdeki plastik kısım düştü, içi görünüyor vida deliğinden bakınca)

Benim düşüncem darbeye bağlı hasar + klavye takmak için açınca daha da büyümesi.

En son aldığım mavi ekran "ATTEMPTED WRITE TO READONLY MEMORY".
082916-29984-01.rar

Son düzenleyen: Moderatör:
Darbeyle birlikte ilk hasar alabileceğini düşündüğüm parça sabit disktir, onu bir programla birlikte taratın. Eğer bad sector varsa yapacak bir şey yok.

Bir de ramleri test edin. Technopat'da bir video var bununla ilgili.

Darbeyle birlikte ilk hasar alabileceğini düşündüğüm parça sabit disktir, onu bir programla birlikte taratın. Eğer bad sector varsa yapacak bir şey yok.

Bir de ramleri test edin. Technopat'da bir video var bununla ilgili.

Ben de bunları düşündüm de genel sıkıntı nvlddmkm.sys ile ilgili bir dosyada, o da NVIDIA ile ilgili. Eski sürücüleri kurup deneyeceğim.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı