ntoskrnl.exe ile çeşitli mavi ekranlar

İşletim sistemi
Windows 10

Swingy

Kilopat
Daha fazla  
Sistemim yaklaşık 5 aylık ilk aldığımda çeşitli mavi ekranlar almıştım ve sonunda AMD chipset driver güncelleştirmesi yaparak sorunu çözmüştüm. Ancak yaklaşık 2 ay geçti ve tekrar çeşitli mavi ekran hataları almaya başladım. Malwarebytes kullanıyordum sildim. BIOS, GPU, chipset driverlarını tekrar güncelledim ama sorun devam ediyor. Minidump dosyalarını paylaştım. Yardımcı olanlara şimdiden teşekkürler.

Merhabalar herkese. 5-6 aylık bir sistemim var ve sıklıkla mavi ekranlar alıyorum. İlk aylarda da mavi ekranlarla karşılaşıyordum, DDU ile ekran kartı driverını defalarca tekrar kurdum, BIOS güncelledim, Ethernet sürücümü güncelledim, Memtest ile RAM'leri test ettim. Sfc/ scannow gibi birçok yönteme başvurdum ancak hiçbirisi işe yaramamıştı. Daha sonra AMD chipset driverını kurdum ve sorunum çözülmüştü. Ancak birkaç ay sonra yani şimdi tekrar sürekli mavi ekranlar ve direkt olarak resetler ile karşılaşıyorum. Her şeyi tekrar yaptım. Bir günde 10 mavi ekranla bile karşılaştım.

Sorunum muhtemelen RAM'lerden kaynaklı çünkü RAM'lerin MHz'sini 3000'den 2666'ya düşürdüm ve birkaç gün hiçbir şey yaşamadım. Şimdi ise tekrar yaşıyorum. Çeşitli MHz'lerde tekrar deniyorum ancak hala sorunum devam etmekte.

Bu sefer Memtest yapmadım çünkü bir şey çıkacağını zannetmiyorum geçen seferki gibi. XPG Gammix 3000MHz 2x8GB kullanıyorum. Yardımcı olabilecek varsa sevinirim. Son 5 minidump dosyasını paylaşıyorum ve hepsini de bugün içinde aldım. İyi forumlar.

Son düzenleme:
Pek emin konuşamıyorum ama bu hataya Black Desert Online oyununun neden olduğunu düşünüyorum. Bütün hatalarda veri alınamayan tek ortak dosya Black Desert Online oyununa ait bir dosya.
RAM bellek kaynaklı olduğunu düşünüyorsan rehberini paylaşayım MemTest86 ile RAM testi yap.

Pek emin konuşamıyorum ama bu hataya Black Desert Online oyununun neden olduğunu düşünüyorum. Bütün hatalarda veri alınamayan tek ortak dosya Black Desert Online oyununa ait bir dosya.
RAM bellek kaynaklı olduğunu düşünüyorsan rehberini paylaşayım Memtest86 ile RAM testi yap.

Black Desert Online oynamıyorum. Knight Online oynuyorum :D

Memtest kullanmayı biliyorum. Bu gece bir yapayım bakalım bir şey çıkacağını sanmıyorum ama...
Screenshot_85.png

Tahmin ettiğim gibi RAM'lerde herhangi bir hata çıkmadı. Sorunun neden kaynaklandığını bilmiyorum hala...

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı