Windows 8.1 mi 10 mu ?

Zaten Dreamspark ile 8.1 almak zorundayım, 10'a artık seneye geçerim belki. O zamana kadar hiç sorunu kalmaz.

Aynen Dreamspark 8.1 ile kullanmaya devam Windows 10'a update gelirse yaparız gelesiye kadar Windows 8.1, hem o sırada Windows 10 gerekli updateleri alır daha da stabil ve düzgün olur bizde direk en düzgün haliyle kullanmaya başlamış oluruz Windows 10'u

Ben Pentium E6500 işlemcili bir sisteme temiz Windows 8.1 kurmuştum, işlemci kullanımı %63'ün aşağısına inmiyordu. Temiz Windows 7'de %15-20 bir işlemci kullanımı söz konusuydu. Temiz Windows 10'da ise işlemci kullanımı %5-10 civarındaydı. Bunlar bilgisayarın boşta haldeki değerleri. Ben Windows 10 öneririm, ama siz illa ki biraz daha bekleyecekseniz Windows 8.1 kullanmaya devam edebilirsiniz. Üç işletim sistemine de destek halen sürüyor.

Windows 8.1 derim, çünkü 10'da programlara uyumluluk sorunu olsun henüz tam yerine oturamama olsun birçok eksiklik var.
Microsoft amca bize 12 ay verdi. Windows 10 muhteşem olsaydı, bir ay verirdi
Arkadaşın dediği gibi Windows 10 çok iyi olsaydı 12 ay vermezlerdi 1-2 haftada kapatırlardı ücretsiz yükseltme işini, ve ücretsizde olunca insanın aklında ister istemez soru işareti kalıyor. Şuan için sisteminiz iyiyse Windows 8.1 Update 3 kurun. Windows 10 için daha beklemek lazım...

1 yıl geçiş süresi insanların rahat rahat geçmesi için verilen bir süre. İnsanlar sıfır sorun işletim sistemine geçeceklerini bilseler bile vakitlerini harcamak istemeyebilirler ve ya ben zaten kullanıyorum şimdilik gerek yok diyebilirler. XP krizi bu yüzden çıktı. Bu krizin arkasında para vermek istememek, performans kaygıları olduğu gibi ben zaten bilgisayarımı kullanıyorum ne gerek var diyen bir çok insan olması ve ya bilgisayarı yükseltme yapamayacak seviyedeki insanların bilgisayar kullanmasından kaynaklanıyor. Microsoft Windows 10 ile beraber bütün bu sorunları yok etmiş oluyor. Bundan sonra yükseltmeler otomatik olacak ve para istenmeyecek. Windows 10'a 1 yıl sonunda ise geçmek isteyenden bundan sonra geçiş ücretli diyecekler. Geçiş ücreti de 79 TL gibi Windows 8 yükseltmesi fiyatına yakın olur.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı