Windows 8.1 nasıldır?

Bende de Windows 10 çok daha hızlı açılıyor 8.1'den. Ama açıldıktan sonraki hızı daha önemli tabi. 8.1 orada 10'a fark atıyor.

1634326967329.png

Bu arada açtığım an mağazaya girmeye denedim driverları kurduktan falan sonra anında açıldı sıkıntısız mağaza.

Windows 10’dan 8.1 e geçtim orta seviye bir bilgisayarım var şunu kesinlikle söyleyebilirim ki 8.1 kadar RAM dostu bir işletim sistemi yok. Windows 10 kullanırken oyunlarda 85 gpu ısısını gören bilgisayarım 8.1 de 75 dereceyi geçmiyor. Windows 10 da yaşadığım %100 disk sorununu da yaşamadım.

Windows 10'dan 8.1'e geçtim orta seviye bir bilgisayarım var şunu kesinlikle söyleyebilirim ki 8.1 kadar RAM dostu bir işletim sistemi yok. Windows 10 kullanırken oyunlarda 85 GPU ısısını gören bilgisayarım 8.1 de 75 dereceyi geçmiyor.

RAM kısmı doğru ancak sıcaklık kısmı biraz garip.

Windows 10'dan 8.1'e geçtim orta seviye bir bilgisayarım var şunu kesinlikle söyleyebilirim ki 8.1 kadar RAM dostu bir işletim sistemi yok. Windows 10 kullanırken oyunlarda 85 GPU ısısını gören bilgisayarım 8.1 de 75 dereceyi geçmiyor. Windows 10 da yaşadığım %100 disk sorununu da yaşamadım.

Windows 8'in bence çıkma amacı tamamen performans ve oyun için 11'in ise oyun ve eğlence.

RAM kullanımı çok stabil 8.1'in Windows 7 çok düşük kullanıyor ama arada da çok fazla kullanıyor. Windows 8.1'de sürekli az kullanılıyor. Tek bir eksisi var. Mağaza, arama, ayarlar gibi uygulamaları açıp kapattığımızda görev yöneticisinde açık kalıyorlar. Oradan kapatmam gerekiyor. Bir bende mi var bu sorun bilmiyorum ama şuana kadar 4 5 kere Dual-Boot olarak 10'un yanına 8.1 kurdum hepsinde de vardı bu sorun.

RAM kullanımı çok stabil 8.1'in Windows 7 çok düşük kullanıyor ama arada da çok fazla kullanıyor. Windows 8.1'de sürekli az kullanılıyor. Tek bir eksisi var. Mağaza, arama, ayarlar gibi uygulamaları açıp kapattığımızda görev yöneticisinde açık kalıyorlar. Oradan kapatmam gerekiyor. Bir bende mi var bu sorun bilmiyorum ama şu ana kadar 4 5 kere Dual-boot olarak 10'un yanına 8.1 kurdum hepsinde de vardı bu sorun.

Bende de aynı sıkıntı var metro uygulamalarını kapatınca görev yöneticisinde açık duruyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı