Windows 8.1'den Windows 10'a geçtikten sonra oyunlarda FPS düşüşü

İbrahimTunx

Decapat
Daha fazla  
RAM
8 GB 1600mhz
SSD veya HDD modeli
500gb samsung
Ekran kartı
AMD HD 7600m
İşlemci
i5 3. Nesil
Selam bundan bir ay öncesine kadar Windows 8.1 kullanıyordum. Valorant'ta 50-60 FPS Roblox'ta yine FPS'im yüksekti, oynayabiliyordum. Bilgisayar bir süre kullanmadım ardından kullanmaya başlayınca Windows 10'a yükselttim ve şu anda Valorant'ta 20 FPS alıyorum Roblox'ta 10, 20 FPS çoğu oyun kasıyor. Tekrar Windows 8.1'e mi dönsem ne yapsam bilmiyorum Windows 11'e de yükseltebilirim belki performans değişikliği olur mu?

Arama çubuğu>arka plan uygulamları>oradan ihtiyacınız olmayan programları kapatın.
Aygıt yöneticisi>yüksek duyarlıklı olay süreölçeri'ne sağ tık yapıp cihazı devre dışı yapa basın.

Sonra CMD'ye gelip şu kodu yapıştırın 'enter' tuşuna basın(CMD'yi yönetici olarak başlatın)
BCDEdit /deletevalue useplatformclock.

Eğer bu şekilde bir uyarı alıyorsanız kapanmış demektir

Eki Görüntüle 2019171

Şu an aklıma sadece bunlar geldi.

Tamam hocam teşekkürler Google üzerinden Windows 8.1 ISO indirip kursam olur mu?

Tamam hocam teşekkürler Google üzerinden Windows 8.1 ISO indirip kursam olur mu?

Hocam tercih sizin isterseniz geri dönün orasına ben müdahale edemem ama önceden uyarayım Steam Windows 7 Windows 8 ve Windows 8.1 desteğini kesecek.

Ha bir de MSConfig'ten bu ayar sizde nasıl kontrol edebilir misiniz?

Ayrıca arama kısmına güç planı yazıp oradan yüksek Performans'a alın.

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2023-11-17 175552.png
    Ekran görüntüsü 2023-11-17 175552.png
    14,9 KB · Görüntüleme: 17
Hocam tercih sizin isterseniz geri dönün orasına ben müdahale edemem ama önceden uyarayım Steam Windows 7 Windows 8 ve Windows 8.1 desteğini kesecek.

Google'dan ISO olarak indirip kursam olur mu ve Google da Win 8.1 düz var k si var n si var bunlar ne anlamadim ve Win 8.1 Single Language var hangisini indirsem.

Ha bir de MSConfig'ten bu ayar sizde nasıl kontrol edebilir misiniz?

Ayrıca arama kısmına güç planı yazıp oradan yüksek Performans'a alın.

Onu yapmıştım hocam

Hocam iyi güzelde böylede performans düşük.

Bazıları 11 daha iyi diyor.

Hocam Windows 11 çok değişik bir şey kiminde süper çalışıyor kiminde çöp çalışıyor benim sistemim orta kalite ne iyi ne kötü ama benimkinde bile çöp çalışıyor.

Hocam ayrıca dediğim ayarları yapın bir bakalım sonra FPS düşükse tekrardan Windows 8.1' düşebilirsiniz.

Google'dan ISO olarak indirip kursam olur mu ve Google da Win 8.1 düz var k si var n si var bunlar ne anlamadim ve Win 8.1 Single Language var hangisini indirsem.

Onu yapmıştım hocam.

Hocam ISO dosyalarından hiç anlamıyorum MSConfig ne halde SS atma imkanınız var mı?

Hocam Windows 11 çok değişik bir şey kiminde süper çalışıyor kiminde çöp çalışıyor benim sistemim orta kalite ne iyi ne kötü ama benimkinde bile çöp çalışıyor.

Hocam ayrıca dediğim ayarları yapın bir bakalım sonra FPS düşükse tekrardan Windows 8.1' düşebilirsiniz.

Bende i5 11. nesil işlemci Windows 10 da kasıyordu 11 geçince düzeldi evet sürpriz yumurta Windows 11.

Hocam ISO dosyalarından hiç anlamıyorum MSConfig ne halde SS atma imkanınız var mı?

Hocam MSConfig isterseniz SS atayım işlemci sayısını açıp 4 de çektim başka ayar da yok galiba şimdi dediklerinizi yaptim FPS'e bakacağım.

Bende i5 11. nesil işlemci Windows 10 da kasıyordu 11 geçince düzeldi evet sürpriz yumurta Windows 11.

Evet hocam arkadaşta da i5 11. Nesil var mis gibi takılıyor 11 de

Yeni konular

Geri
Yukarı