Çözüldü Windows 8.1'den Windows 10'a ücretsiz geçebilir miyim?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Rustyn

Hectopat
Az önce bir konu açmıştım fakat oyun ile ilgiliydi. Asıl kısmını burada belirteyim. Windows 8.1 Single Language (OEM) lisansına sahibim. Bu lisansı bozmadan Windows 10 Single Language (eğer varsa) sürümüne ücretsiz bir şekilde geçebilir miyim? Windows 10 kurulumunda etkinleştirme key'i istememesi lazım çünkü elimde bir key yok. OEM olduğu için de sıkıntı yapmıyorum. Windows 10'a yükseltirsem internete bağlandığımda otomatik etkinleştirme gerçekleşir mi? Herhangi bir anakart değişikliği vs. olmadı yani OEM lisansım değişmedi. İlk günkü gibi aynı.

Çözüm
Microsoft web sitesi üzerinden indirilebilen araçla Windows 8.1’den Windows 10’a ücretsiz yükseltme devam ediyor. Kurulum sırasında Windows 7 ya da Windows 8 lisans anahtarı gerekebiliyor.
Az önce bir konu açmıştım fakat oyun ile ilgiliydi. Asıl kısmını burada belirteyim. Windows 8.1 Single Language (OEM) lisansına sahibim. Bu lisansı bozmadan Windows 10 Single Language (eğer varsa) sürümüne ücretsiz bir şekilde geçebilir miyim? Windows 10 kurulumunda etkinleştirme Key'i istememesi lazım çünkü elimde bir Key yok. OEM olduğu için de sıkıntı yapmıyorum. Windows 10'a yükseltirsem internete bağlandığımda otomatik etkinleştirme gerçekleşir mi? Herhangi bir anakart değişikliği vs. olmadı yani OEM lisansım değişmedi. İlk günkü gibi aynı.

Gittigidiyor gibi sitelerden 20-30 TL'ye Key alabilirsin.

Gittigidiyor gibi sitelerden 20-30 TL'ye Key alabilirsin.

Ben bu işleri biraz riskli görüyorum açıkçası. Neden bilmiyorum ama alasım gelmiyor elimde bir lisans varken.

Az önce oyun için bir konu açtığımı belirtmiştim. O konu biraz bu soruya doğru kaydı diyebilirim. Arkadaşların bazıları etkinleşeceğini söyledi. Çok fazla ikilemde kaldım. Aslında bir yetkili de el atabilse ona göre hareket edeceğim.

Bu arada diğer konu da şu;

Ben bu işleri biraz riskli görüyorum açıkçası. Neden bilmiyorum ama alasım gelmiyor elimde bir lisans varken.

Az önce oyun için bir konu açtığımı belirtmiştim. O konu biraz bu soruya doğru kaydı diyebilirim. Arkadaşların bazıları etkinleşeceğini söyledi. Çok fazla ikilemde kaldım. Aslında bir yetkili de el atabilse ona göre hareket edeceğim.

Bu arada diğer konu da şu;
Gittigidiyor güvenilir bir site. Ama sen bilirsin tabi ki.

Gittigidiyor güvenilir bir site. Ama sen bilirsin tabi ki.

Şimdi şöyle ne kadar güvenilir olursa olsun MAK key çıkarsa yandık :D. Çok anlamam bu anahtar işlerinden vs. Bulabilirseniz buraya atabilir misiniz?

Ben her türlü Windows 10 yapacağım. Etkinleşip etkinleşmediğini de buraya tekrardan atarım.

Şimdi şöyle ne kadar güvenilir olursa olsun MAK key çıkarsa yandık :D. Çok anlamam bu anahtar işlerinden vs. Bulabilirseniz buraya atabilir misiniz?

Ben her türlü Windows 10 yapacağım. Etkinleşip etkinleşmediğini de buraya tekrardan atarım.
Hocam kim böyle sorduysa, hepsini E-ptt'ye, Gittigidiyor'a, Yazılımbudur vb. sitelere yönlendirdim. Hiçbirinde sıkıntı çıkmadı. Size gelecek olan anahtarı rahatlıklan kullanabilirsiniz. Zaten 30 liralık. Büyük firmalar toptan aldığından ucuza satıyorlarmış. Bu ucuzluğun nedeni de buymuş.

Hocam kim böyle sorduysa, hepsini E-ptt'ye, Gittigidiyor'a, Yazılımbudur vb. sitelere yönlendirdim. Hiçbirinde sıkıntı çıkmadı. Size gelecek olan anahtarı rahatlıklan kullanabilirsiniz. Zaten 30 liralık. Büyük firmalar toptan aldığından ucuza satıyorlarmış. Bu ucuzluğun nedeni de buymuş.

Mesela

Bunun ile;

Bunun arasında ne gibi fark var? ;

Microsoft web sitesi üzerinden indirilebilen araçla Windows 8.1’den Windows 10’a ücretsiz yükseltme devam ediyor. Kurulum sırasında Windows 7 ya da Windows 8 lisans anahtarı gerekebiliyor.

Çözüm
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı