Windows 8.1'e geçmek mantıklı mı?

Daha fazla  
Selam daha önce de bir konu açmıştım ama kafam hala karışık.

Casper Nirvana notebook 15.6

Intel Celeron CPU 1000M 1.80GHz
Intel HD Graphics 5161 toplam kullanılabilir grafik belleği 1792 MB ayrılmış video belleği 32 MB.
8 GB RAM.
120GB SSD (ama 111 GB kulanabiliyorum).
Windows 10 64 Bit.

Sistem bu. Eskide 4 GB RAM ve 240 GB HDD ile Windows 8.1 vardı şimdi Windows 10 var. Ekbir taşınabilir HDD alacağım 320 GB olur büyük ihtimale.

Ek olarak kuçuk kuzenimi PC de Windows 7 var ve bu yıl sonu Steam kulanamayacak. Windows 8.1 de oyle bir problem olur mu?

Son düzenleyen: Moderatör:
Selam daha önce de bir konu açmıştım ama kafam hala karışık.

Casper Nirvana notebook 15.6

Intel Celeron CPU 1000M 1.80GHz
Intel HD Graphics 5161 toplam kullanılabilir grafik belleği 1792 MB ayrılmış video belleği 32 MB.
8 GB RAM.
120GB SSD (ama 111 GB kulanabiliyorum).
Windows 10 64 Bit.

Sistem bu. Eskide 4 GB RAM ve 240 GB HDD ile Windows 8.1 vardı şimdi Windows 10 var. Ekbir taşınabilir HDD alacağım 320 GB olur büyük ihtimale.

Ek olarak kuçuk kuzenimi PC de Windows 7 var ve bu yıl sonu Steam kulanamayacak. Windows 8.1 de oyle bir problem olur mu?

Steam'de desteğini kesecek diye biliyorum.

Belirttiğiniz sistemin işlemcisi kotu Win 8.1 geçebilirsiniz ya da özelleştirilmiş Windows 10 da kullanabilirsiniz. Steam için ise Windows 8.1'inde desteği kesilecek en iyisi Windows 10 geçmek

Hala güzel işletim sistemi. Steam gibi uygulamalar desteği kesene kadar kullanırsın. Destek kesildiğinde LTSB veya modlu sürümlere geçersin.

Hocam Windows 10'un LTSC/LTSB sürümlerinden birine geçip güncellemeleri tamamen devre dışı bırakmanız çok daha mantıklı olur, Windows 8.1 kötü değil hatta şahsi olarak Windows 10 ve kendilerinin gereksiz dayatmalarından çok daha mantıklı bir OS ancak geliştiriciler açısından gayet sürükleyici bir hızla yalnız bırakılmaya ve destek sağlanılmamaya uzun zamandır devam ediliyor ve gün geçtikçe daha kötü bir sürece doğru gidecektir. Bence geçmeyin derim ucu açık bir şekilde bırakmaya değmez sisteminizi, ek olarak hafif Linux dağıtımları denenebilir.

Hocam Windows 10'un LTSC/LTSB sürümlerinden birine geçip güncellemeleri tamamen devre dışı bırakmanız çok daha mantıklı olur, Windows 8.1 kötü değil hatta şahsi olarak Windows 10 ve kendilerinin gereksiz dayatmalarından çok daha mantıklı bir OS ancak geliştiriciler açısından gayet sürükleyici bir hızla yalnız bırakılmaya ve destek sağlanılmamaya uzun zamandır devam ediliyor ve gün geçtikçe daha kötü bir sürece doğru gidecektir. Bence geçmeyin derim ucu açık bir şekilde bırakmaya değmez sisteminizi, ek olarak hafif Linux dağıtımları denenebilir.

LTSC/LTSB nasıl kuracağımı ve indireceğimi bilmiyorum. Bir forum veya video var mı ve kişisel kulanıcılara onerilmiyor diyorlar neden?Birde ben compacgui kulanıyorum windows 10 özeliği kulanıyor o programı hala kulanabilirmiyim ltsb/ltsc geçince

Son düzenleme:

Geri
Yukarı