Linux'tan Windows 8.1'e geçmek mantıklı mı?

@linuxkullanıcısı
Eğer kesin oyun oynayacağım diyorsan da Pop!_OS önerebilirim. Bir ara bende oyun bağımlısıyken Pop!_OS ile oynamıştım ama arch çok sade olduğu için daha yüksek performans alırsın ama öğrenmesi uzun sürer ve yeni olduğun için kanser olursun. O yüzden en iyisi sen manjaro öğren ve tüm sorunlarını burada konu açarak çözmeye çalış. Eğer ingilizce biliyorsan zaten her sorunu google ile bulabilirsin.
Arch linux da aur diye birşey varmış oradan bir uygulama kurmak çok uzun sürüyormuş o benim biraz fikrimi değiştirdi açıkçası.Ne kursam bilemedim biraz daha araştırıcam karşılaştırma videolarına baktım arch linux iyiydi ama dediğim gibi aur benim fikrimi biraz değiştirdi.

@linuxkullanıcısı

Arch Linux da AUR diye bir şey varmış oradan bir uygulama kurmak çok uzun sürüyormuş o benim biraz fikrimi değiştirdi açıkçası. Ne kursam bilemedim biraz daha araştıracağım karşılaştırma videolarına baktım Arch Linux iyiydi ama dediğim gibi AUR benim fikrimi biraz değiştirdi.

AUR ile uygulama derlersen işlemci gücüne bağlı olarak zaman değişimleri görülür ama -bin şeklinde olan seçenekleri kurarsan derlemeden yükleyebilirsin. Eğer Arch ile uğraşmak istemezsen de seçtiğin herhangi bir distroyu debloat etmeye çalışabilirsin.

Geri
Yukarı