Windows 8.1'e geçtikten sonra oyunlarda performans artar mı?

erenerdugan

Hectopat
Merhaba, 4 GB RAM'li bir bilgisayarım vardı bunu 3-4 sene önce aldığımda Windows 10 yüklüydü cok fazla RAM tükettiği için Windows 8.1'e geçtim. Bu akşam sizce oyunlarda bir FPS artışı performans yükselmesi yaşar mıyım? Oynadığım oyunlar: CS:GO, LoL, Valorant.

Windows 8 yerine Windows 10 Home tercih edersen, bir nebze olsun daha az RAM tüketir. Windows 8 artık güncelleme almıyor. Windows 10 daha stabil çalışacaktır ama sürümü Home olaması RAM tüketimi konusunda rahatlatır ve orijinal dışına çıkmayın. En azından OEM key satın alıp Windows 10 Home sürümü kullanırsanız daha stabil bir işletim sistemi daha az RAM harcayan bir sistem elde etmiş olursunuz. Crackli işletim sistemleri arka planda birçok uygulama çalıştırdığından fazlaca RAM tüketiyor.

Windows 8 yerine Windows 10 Home tercih edersen, bir nebze olsun daha az RAM tüketir. Windows 8 artık güncelleme almıyor. Windows 10 daha stabil çalışacaktır ama sürümü Home olaması RAM tüketimi konusunda rahatlatır ve orijinal dışına çıkmayın. En azından OEM key satın alıp Windows 10 Home sürümü kullanırsanız daha stabil bir işletim sistemi daha az RAM harcayan bir sistem elde etmiş olursunuz. Crackli işletim sistemleri arka planda birçok uygulama çalıştırdığından fazlaca RAM tüketiyor.

Windows 7 güncelleme alsaydı en iyisiydi ama şu anda Windows 10'dan şaşma derim.

Crackli değil zaten hocam Microsoft'un kendi sitesinden ayarladım.

Geri
Yukarı