Windows 8.1'in genişletilmiş desteği 10 Ocak 2023'te bitiyor

Leon Dayı

Hectopat
Makaleler
9
Yer
İstanbul, Türkiye
Windows 7'den sonra Windows 8.1'in de genişletilmiş desteği 10 Ocak 2023'te bitiyor. Kullanıcılar şimdiden uyarı almaya başlamış gibi görünüyor. Windows 8.1 artık yerini Windows 10'a bırakıyor.
Siz Windows 8.1'i nasıl bilirdiniz? Halen kullanmaya devam edecek misiniz? Aşağıya sizler için link bırakıyorum, belki işinize yarayabilir. Yorumlarınızı sabırsızlıkla okuyor olacağım.

Windows 10 nasıl indirilir? > Windows 10'u İndirin
Detaylı bilgi burada > Windows 8.1 desteğinin sonu
Kaspersky indir > Kaspersky Virüs Koruma Yazılımı 2022 - Ücretsiz Versiyon ve Deneme Sürümü İndirme | Kaspersky
ESET indir > ESET NOD32 Antivirüs'ü indirin

Windows 10 indirince bilgisayar namaz kılıyor yapabileceğim bir şey yok 8.1 de kalacağım.

Windows 8.1 daha iyiyse kalmanız da sakınca yok. Verdiğim antivüsleri indirseniz hiçbir sorun çıkacağını sanmıyorum.

Eski bilgisayarımın en yakın dostuydu. Windows 10 yavaş çalışınca geri döndürmüştüm.

SSD kullanıyor musunuz? HDD belki bilgisayarı yavaşlatabilir.

Windows 8.1 daha iyiyse kalmanız da sakınca yok. Verdiğim antivüsleri indirseniz hiçbir sorun çıkacağını sanmıyorum.

SSD kullanıyor musunuz? HDD belki bilgisayarı yavaşlatabilir.
Her şey AV ile olmuyor güvenlik açıkları ve sistemin destek seviyesi düştükçe sistem kullanılmaz oluyor.

Her şey AV ile olmuyor güvenlik açıkları ve sistemin destek seviyesi düştükçe sistem kullanılmaz oluyor.

Sizde çok haklısınız. Ama herkesin iyi PC'si ve donanımı olmayabiliyor. Dediğim gibi bilgisayarda sadece oyun oynayacak ve hiçbir şey indirmeyecekse antivürüsler bence yeterli olur. Zamanla bazı uygulamaların Windows 8.1 için desteği elbette kesilir ama o zamana kadar belki o kişi daha iyi bir PC ve donanıma sahip olur. Zaman ne gösterir bilemeyiz.

Sizde çok haklısınız. Ama herkesin iyi PC'si ve donanımı olmayabiliyor. Dediğim gibi bilgisayarda sadece oyun oynayacak ve hiçbir şey indirmeyecekse antivürüsler bence yeterli olur. Zamanla bazı uygulamaların Windows 8.1 için desteği elbette kesilir ama o zamana kadar belki o kişi daha iyi bir PC ve donanıma sahip olur. Zaman ne gösterir bilemeyiz.
Benim eski PC'im Windows vista kuruluydu Antivirüs falan da yok daha yeni Windows 7'ye yükselttim zaten yeni PC alınınca bu PC'ler süs gibi kalıyor geride...

Bilgisayar zaten eskiydi. i5 2400 vardı içinde. Sonradan 240GB SSD takmıştım. Fazla zaman geçmeden satıp şu anki bilgisayarımı aldım.

Şu an SSD kullanıyorsanız, Windows 10'da sorun çıkarmaması gerekiyor. SSD'nin sağlık durumu nedir? İsterseniz verdiğim link üzerinden Windows 10'u indirin. Sorun yaşarsanız konu açın etiketleyin yardımcı olurum.

1660228259765.png

Hiç bir uygulama çalışmayıncaya kadar 8.1den devam. 2.5 sene önce desteği biten 7 çatır çatır kullanılırken 8.1 niye kullanılmasın?

Yeni konular

Geri
Yukarı